• Black Friday
  • Tilbud
  • Guides
  • Om os
  • Tilbud
Hjem & Husholdning
Køkkenapparater

Bulldog Hudpleje

Prøv fleksible betalinger medKlarnaLær hvordan

Filtrer
  • Hudpleje
  • Ansigtspleje
  • Kropspleje
  • Solcremer & Selvbrunere
  • Læbepleje
  • Fodpleje
  • Håndpleje
  • Gaveæsker & Sæt
Produktegenskaber
Mål

52 produkter

Vis som tabel
Bulldog Hudpleje Bulldog Original Moisturiser 100ml
Trender
Bulldog Original Moisturiser 100ml
Fugtighedscreme, Blødgørende, Plejende, Genfugtende, Beroligende, Duft, Vitamin E, Aloe vera
59 kr.
590,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Hudpleje Bulldog Age Defence Moisturiser 100ml
-12 kr.
Bulldog Age Defence Moisturiser 100ml
Fugtighedscreme, Blødgørende, Plejende, Anti-age, Udglattende, Genfugtende, Antioxidanter, Vitaminer
53 kr.
528,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Hudpleje Bulldog Original Face Wash 150ml
Trender
Bulldog Original Face Wash 150ml
Rensecreme & Rensegel, Dybderensende, Beroligende, Blødgørende, Genfugtende, Duft, Uden parabener, Aloe vera, Antioxidanter
44 kr.
293,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Hudpleje Bulldog Sensitive Moisturiser 100ml
Bulldog Sensitive Moisturiser 100ml
Fugtighedscreme, Beroligende, Blødgørende, Anti-age, Genfugtende, Uden parabener, Duft, Vitamin E
63 kr.
630,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Hudpleje Bulldog Oil Control Moisturiser 100ml
Bulldog Oil Control Moisturiser 100ml
Fugtighedscreme, Udglattende, Genfugtende
63 kr.
630,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Hudpleje Bulldog Protective Moisturiser SPF 15 100 ml 100ml
Trender
Bulldog Protective Moisturiser SPF 15 100 ml 100ml
Ansigtscreme, 1stk, Genfugtende, SPF
71 kr.
711,00 kr./L
8 butikker
Bulldog Hudpleje Bulldog Sensitive Face Wash 150ml
Bulldog Sensitive Face Wash 150ml
Rensecreme & Rensegel, Regenererende, Genfugtende
44 kr.
293,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Hudpleje Bulldog Oil Control Face Scrub 125ml
Bulldog Oil Control Face Scrub 125ml
Eksfolierende, Uden parabener, Duft
43 kr.
342,00 kr./L
8 butikker
Bulldog Age Defence Eye Roll-on 15ml
Bulldog Age Defence Eye Roll-on 15ml
Øjencreme, Genfugtende, Kølende, Udglattende, Opstrammende, Beroligende, Anti-age, Plejende, Uden parabener, Vitamin E, Antioxidanter, Vitaminer
79 kr.
5.267,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Age Defence Serum 50ml
-14 kr.
Bulldog Age Defence Serum 50ml
Dagserum, Natserum, Kølende, Beroligende, Glans, Blødgørende, Plejende, Reparerende, Udglattende, Opstrammende, Genfugtende, Anti-age, Eksfolierende, Uden parabener, Glutenfri, Alkoholfri, Dermatologisk testet, Antioxidanter
57 kr.
1.135,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog End of Day Recovery Cream 60ml 60ml
Bulldog End of Day Recovery Cream 60ml 60ml
Ansigtscreme, Genfugtende
159 kr.
2.650,00 kr./L
7 butikker
Bulldog Oil Control Face Wash 150ml
Bulldog Oil Control Face Wash 150ml
Rensecreme & Rensegel, Genfugtende, Udglattende, Beroligende, Glans, Blødgørende, Dybderensende, Eksfolierende, Plejende, Hyaluronsyre, Antioxidanter
39 kr.
260,00 kr./L
9+ butikker
Bulldog Anytime Daily Cleansing Concentrate
Bulldog Anytime Daily Cleansing Concentrate
Rensecreme & Rensegel, Genfugtende
89 kr.
8 butikker
Bulldog End of Day Recovery Serum 50ml
Bulldog End of Day Recovery Serum 50ml
Serum & Ansigtsolie, Genfugtende
111 kr.
2.214,00 kr./L
8 butikker
Bulldog Anytime Daily UV Moisturiser SPF50 P++++
Bulldog Anytime Daily UV Moisturiser SPF50 P++++
Fugtighedscreme, Genfugtende, SPF, UVB-beskyttelse, UVA-beskyttelse, Vitaminer, Vitamin E
131 kr.
8 butikker
Bulldog Energising Face Wash 150ml
-6 kr.
Bulldog Energising Face Wash 150ml
Rensecreme & Rensegel, Blødgørende, Udglattende, Genfugtende, Duft
36 kr.
240,00 kr./L
8 butikker
Bulldog Original Face Scrub 125ml
Bulldog Original Face Scrub 125ml
Regenererende, Udglattende, Dybderensende, Eksfolierende, Genfugtende, Aloe vera, Sheasmør
44 kr.
352,00 kr./L
8 butikker
Bulldog Anytime Daily Moisturiser SPF 30 75 ml
-19 kr.
Bulldog Anytime Daily Moisturiser SPF 30 75 ml
Ansigtscreme
75 kr.
94 kr.
8 butikker
Bulldog Energising Moisturiser 100ml
Bulldog Energising Moisturiser 100ml
Fugtighedscreme, Plejende, Anti-age, Kølende, Blødgørende, Udglattende, Genfugtende
70 kr.
700,00 kr./L
7 butikker
Bulldog End of Day Recovery Cleansing Gel 125ml
Bulldog End of Day Recovery Cleansing Gel 125ml
Rensecreme & Rensegel
89 kr.
713,00 kr./L
7 butikker
Bulldog Original Trio Set
Bulldog Original Trio Set
Gift Box / Set
143 kr.
5 butikker
Bulldog Original Fugtighedscreme 569.50 DKK/1 L 100ml
-11 kr.
Bulldog Original Fugtighedscreme 569.50 DKK/1 L 100ml
Fugtighedscreme, Genfugtende
46 kr.
456,00 kr./L
2 butikker
Bulldog Energising Face Scrub 125ml
Bulldog Energising Face Scrub 125ml
Dybderensende, Glans, Blødgørende, Genfugtende, Eksfolierende, Udglattende, Duft
43 kr.
342,00 kr./L
3 butikker
Bulldog Sensitive Duo Set of 2
Bulldog Sensitive Duo Set of 2
Gaveæske / Sæt, 2stk
93 kr.
3 butikker
Bulldog Original Body Lotion 250ml
Bulldog Original Body Lotion 250ml
Bodylotion, Udglattende, Plejende, Blødgørende, Genfugtende, Duft, Aloe vera
89 kr.
356,00 kr./L
4 butikker
Bulldog Original Hand Cream 75ml
Bulldog Original Hand Cream 75ml
Håndcreme, Genfugtende, Blødgørende, Plejende, Duft, Vitamin E, Aloe vera
46 kr.
607,00 kr./L
4 butikker
Bulldog Morning Routine Duo Set Oil Control
Bulldog Morning Routine Duo Set Oil Control
Gaveæske / Sæt, 2stk
85 kr.
2 butikker
Bulldog Original Daily Duo
Bulldog Original Daily Duo
Gaveæske / Sæt, 2stk, Genfugtende, Aloe vera
88 kr.
2 butikker
Bulldog Revitalising Daily Body Duo 500 125 ml 2 Pcs
Bulldog Revitalising Daily Body Duo 500 125 ml 2 Pcs
Gaveæske / Sæt, 2stk
199 kr.
2 butikker
Bulldog Body Care Collection Gift Set
-51 kr.
Bulldog Body Care Collection Gift Set
Gift Box / Set
208 kr.
259 kr.
2 butikker
Bulldog End Of Day Recovery Duo 50 60 ml 2 Pcs
Bulldog End Of Day Recovery Duo 50 60 ml 2 Pcs
Gaveæske / Sæt, 2stk
399 kr.
2 butikker
Bulldog Skincare Original Duo
Bulldog Skincare Original Duo
Gift Box / Set
149 kr.
2 butikker
Bulldog Original Moisturizer Fugtende Creme 30 ml
Bulldog Original Moisturizer Fugtende Creme 30 ml
Fugtighedscreme, Genfugtende
30 kr.
1.007,00 kr./L
1 butik
Bulldog Original Mini Trio Hudplejesæt
Bulldog Original Mini Trio Hudplejesæt
Gaveæske / Sæt
73 kr.
1 butik
Bulldog Face Scrub Original 100ml
Bulldog Face Scrub Original 100ml
Eksfolierende
80 kr.
800,00 kr./L
1 butik
Bulldog Original Shave Duo Set Gavesæt Til Krop Og Ansigt
Bulldog Original Shave Duo Set Gavesæt Til Krop Og Ansigt
Gaveæske / Sæt, 2stk
86 kr.
1 butik
Bulldog Energizing Duo Gavesæt til Krop og Ansigt 2 stk
Bulldog Energizing Duo Gavesæt til Krop og Ansigt 2 stk
Gaveæske / Sæt, 2stk
98 kr.
1 butik
Bulldog Skincare Skincare Duo
Bulldog Skincare Skincare Duo
Gaveæske / Sæt, 2stk, Genfugtende, Aloe vera
99 kr.
1 butik
Bulldog Protective Moisturiser SPF15 100ml
Bulldog Protective Moisturiser SPF15 100ml
Fugtighedscreme, Genfugtende, SPF, UVB-beskyttelse, UVA-beskyttelse, Aloe vera
119 kr.
1.190,00 kr./L
1 butik
Bulldog Anytime Daily Moisturiser SPF 30
Bulldog Anytime Daily Moisturiser SPF 30
Ansigtscreme
131 kr.
1.752,00 kr./L
1 butik
Bulldog Originalt Hudplejesæt
Bulldog Originalt Hudplejesæt
Gaveæske / Sæt
140 kr.
1 butik
Bulldog Original Skincare Kit Washbag
Bulldog Original Skincare Kit Washbag
Gaveæske / Sæt, 3stk
154 kr.
1 butik
Bulldog Original Morning Routine Sæt
Bulldog Original Morning Routine Sæt
Gaveæske / Sæt
168 kr.
1 butik
Bulldog Oil Control Face Mask 100ml
Trender
Bulldog Oil Control Face Mask 100ml
Lermaske, Blødgørende, Udglattende, Glimmer
170 kr.
1.700,00 kr./L
1 butik
Bulldog Age Defence Trio
Bulldog Age Defence Trio
Gift Box / Set
171 kr.
1 butik
Bulldog Skincare Kit Young Skin
Bulldog Skincare Kit Young Skin
Gaveæske / Sæt, 3stk, Eksfolierende, Uden parabener
205 kr.
1 butik
Bulldog Sensitive Face Scrub 125ml
Bulldog Sensitive Face Scrub 125ml
Udglattende, Dybderensende, Eksfolierende, Beroligende, Blødgørende
79 kr.
632,00 kr./L
Ikke på lager
Bulldog Age Defense Moisturizer 100ml
Bulldog Age Defense Moisturizer 100ml
Fugtighedscreme, Plejende, Anti-age, Udglattende, Genfugtende, Vitamin E, Antioxidanter
307 kr.
3.073,00 kr./L
1 butik

Hudpleje: 3 ting at overveje, før du køber

For at finde de bedste hudplejeprodukter er det vigtigt at kende din hudtype. Hudtyper kan variere fra tør, fedtet, kombineret til sensitiv. Tør hud har brug for ekstra fugtighed, mens fedtet hud kræver produkter, der kontrollerer overskydende olie. Hvis du har kombineret hud, skal du vælge produkter, der balancerer forskellige behov i ansigtet. For sensitiv hud anbefaler vi milde og hypoallergeniske produkter. Ved at identificere din hudtype kan du vælge de mest effektive produkter.

At forstå ingredienserne i hudplejeprodukter kan hjælpe dig med at undgå irritationer og maksimere fordelene. Kig efter aktive ingredienser som hyaluronsyre for fugt eller salicylsyre til acnebehandling. Undgå skrappe kemikalier som sulfater og parabener, hvis du har sensitiv hud. Vi foreslår også at holde øje med naturlige ingredienser som aloe vera og kamille, der beroliger huden.

Før du køber hudplejeprodukter er det en god idé at sammenligne priser og læse anmeldelser fra andre brugere. PriceRunner giver dig mulighed for at se forskellige forhandlere og deres priser på samme produkt, så du kan finde det bedste tilbud. Anmeldelser kan give indsigt i produktets effektivitet og potentielle bivirkninger. Ved at kombinere pris- og anmeldelsesinformation kan du træffe en informeret beslutning.

HUDPLEJE

Almindelige spørgsmål

Hudpleje er produkter og rutiner designet til at forbedre og vedligeholde din huds sundhed. Det inkluderer rensning, fugtgivning og beskyttelse mod skadelige faktorer. Vælg produkter baseret på din hudtype: tør, fedtet, kombineret eller sensitiv.

Hudpleje er effektiv, når den matcher din hudtype. Identificer din hudtype ved at observere dens opførsel: tør, fedtet, kombineret eller sensitiv. Vælg produkter med ingredienser, der målretter dine specifikke behov.

Hudpleje indeholder ofte ingredienser som hyaluronsyre for fugt, salicylsyre for eksfoliering og antioxidanter for beskyttelse. Vælg ingredienser baseret på dine behov, såsom anti-aging eller aknebehandling.

Du har set 48 af 52 produkter.

1

Annonce

Relaterede butikstilbud

Ingen lagerinfo
(ComputerSalg) Bulldog Refreshing Cleansing Gel Energising Face Wash 150 Ml
118 kr.
Fragt 39 kr.
CS MEGASTORE
CS MEGASTOREGå til CS MEGASTORE
Bulldog Clear Skin Essentials Face Wash 150 ml & Moisturiser 100 ml - 250 ml
På lager
Bulldog Clear Skin Essentials Face Wash 150 ml & Moisturiser 100 ml - 250 ml
Bulldog Oljekontroll Duo - Effektiv Lösning för Män med Oljig Hy och Stora Porer 250 ml Dette sæt kombinerer en ansigtsvask og en ansigtscreme, der er skræddersyet til mænd med olieret hud. Produkterne arbejder sammen om at balancere hudens naturlige olier og efterlade ansigtet med en mat, sund finish. Hvordan fungerer det? Ansigtsvasken renser huden grundigt for overskydende talg og urenheder uden at udtørre, mens ansigtscremen tilfører nødvendig fugt med en let tekstur. Begge produkter indeholder troldnød, der er kendt for sine naturligt sammentrækkende egenskaber, hvilket hjælper med at mindske synligheden af porer. Den lette formel absorberes hurtigt af huden og efterlader den blød og velplejet uden at klistre eller skinne. Passar til Olieret hud · Store porer · Daglig pleje · Mat finish Hvad gør den unik? Effektiv duo der målrettet bekæmper skinnende hud og overskydende olie Indeholder troldnød (witch hazel) der virker sammentrækkende på porerne Let fugtighedscreme med tapiokastivelse for en øjeblikkelig mat effekt Baseret på naturlige ingredienser og udviklet specifikt til mænds behov
184 kr.
Fragt 49 kr.
NordicFeel
NordicFeelGå til NordicFeel

Annonce

Inspiration

Årets konfirmationsgaver der vil gøre glad

Årets konfirmationsgaver der vil gøre glad

Af Klarna
Gave til hende

Gave til hende

Af Klarna
Quiz: Hvilken selvplejetype er du?

Quiz: Hvilken selvplejetype er du?

Af Klarna
Hverdagsluksus: Her er alt du skal bruge

Hverdagsluksus: Her er alt du skal bruge

Af Klarna

Populære søgninger i Hudpleje

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om os
  • Kontakt os
  • Nyhedsrum
  • Arbejd hos os

Siden 1999 har PriceRunner hjulpet millioner af besøgende med at finde de bedste produkter til de bedste priser.

PriceRunner er fuldstændig uafhængig og gratis at bruge. Vores vision er at være den, du altid kan regne med, når du sammenligner produkter og priser. I 2022 blev PriceRunner en del af Klarna.

Du kan sammenligne priser og produkter med os i:

Sverige, UK, Danmark, Norge, USA, Tyskland, Østrig, Finland, Frankrig, Irland, Italien, Holland, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Billeder på denne hjemmeside kan være generede af AI.