Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Den her tower-pc leveres med en fremragende AMD Ryzen 9-processor med en processorhastighed på 4 GHz samt 64 GB RAM. SSD-disken har plads til 2 TB, og grafikkortet er et GeForce RT
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Shark Gaming Almighty Shark Gaming PC er 40.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Denne computer er et godt alternativ til dig, der er træt af små bærbare computere GeForce RTX 4090 Ventus-grafikkortet passer godt til hverdagsopgaver. Processoren er en AMD Ryzen 9. Harddisken er den hurtigste, du kan få i computere lavet til den brede offentlighed.
Processoren er en af de mest integrede komponenter i en computer, hvis du vil have en hurtig computer, bør du gå efter en med en kraftig processor. Almighty Shark Gaming PC har en AMD Ryzen 9 processor med en hastighed på bemærkelsesværdige 4,2 GHz. For at højne ydeevnen er processoren blevet udstyret med 16 kerner. For at få mest ud af din processor, skal dine applicationer også kunne understøtte det.
Computeren er udstyret med en SSD harddisk, som er en stille og hurtigere harddisk sammenlignet med en traditionelt HDD harddisk. Med 2 TB lagerplads, så har du plads til alle dine billeder. Du får også 64 GB RAM. Hvis du udskifter RAM, så skal du sørge for at fat i den rigtige type hukommelse til dit bundkort.
For at kunne kører avanceret software, behøver du et grafikkort. Grafikkortet, der kommer med den her computer er et GeForce RTX 4090 Ventus.
Den her computer er meget populær på vores side og hvis du sammenligner priser her på vores side, vil du se, at den laveste pris lige nu er 40999.00 kr.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Shark Gaming Almighty Shark Gaming PC |
| Mærke | Shark Gaming |
Produktegenskaber | |
| Windows Version | Windows 11 Home |
| Type | Tower |
| Farve | Sort |
| Type køling | Vandkøling, Aktiv køling |
| Optisk drev | Ja |
| Styresystem | Windows |
Tilslutninger | |
| USB-version | USB 2.0, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 2x2 |
| Antal DisplayPort | 4 stk |
| Antal USB-C | 4 stk |
| Tilslutninger | RJ45 (LAN) |
| Antal USB-A | 11 stk |
| Antal HDMI | 2 stk |
| Antal RJ45 (LAN) | 1 stk |
| Hukommelseskortlæser | Nej |
Display | |
| Touchscreen | Nej |
| Monitor | Nej |
Lagring | |
| SSD-størrelse | 2 TB |
| Antal slots (i alt) | 1 |
| Hard drive | SSD |
Hukommelse | |
|---|---|
| RAM | 64 GB |
| Antal slots (i alt) | 2 |
| Hukommelsestype | DDR5 |
Trådløst | |
| WI-FI | Nej |
| Bluetooth | Nej |
Strømforsyning | |
| Strømforsyning | 1000 W |
Lyd | |
| Lydkort | Nej |
Processor | |
| Processormodel | 7950X3D |
| Processorkerner | 16 |
| Processormodel | 7950X3D |
| Processor | AMD Ryzen 9 |
| Processorhastighed | 4.2 GHz |
Grafik | |
| Grafikkort Nvidia | GeForce RTX 4090 Ventus |
| Grafikkort-hukommelse | 24 GB |
Mål | |
| Bredde | 23.9 cm |
| Dybde | 47.7 cm |
| Højde | 52.8 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-03-12 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .