Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Chicco Quasar i-Size er 453 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Det er vigtigt ikke at undervurdere, hvor vigtigt det er, at barnet sidder i en autostol under bilturen. I Danmark har vi endda en lov, der siger, at alle børn under 135 centimeter skal bruge autostol.
Autostolen vejer i sig selv 3,1 kg. Hvilket er ret let for den her type produkter, så det er nemt at flytte stolen mellem forskellige biler, når det er nødvendigt. For at være ærlig er det mindre sikkert at montere sædet med en sikkerhedssele end at bruge en Isofix-base. Men ikke alle biler har Isofix-punkter, selvom de fleste moderne modeller faktisk har. Derudover bliver det nemmere at flytte sædet til en anden bil, og du behøver ikke være begrænset af Isofix-basen.
Den her model er meget populær på vores side og hvis du prissammenligner den, kan du se, at den lige nu har en laveste pris på 453.00 kroner. Sørg dog for at sammenligne produktet mellem forskellige butikker for at finde den mulighed, der er bedst for dig.
Sammenlign:
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Længde barn (max) | 150 cm |
| Retning | Fremadvendt |
| Sikkerhedscertificering | i-Size, UN R129 |
| Farve | Grå, Sort |
| Længde barn (min) | 50 " |
| Seletype | 3-punktssele |
| Længde barn (min) | 126 cm |
| Brugervægt (maks) | 36.0 kg |
| Fastgørelsessystem | Sikkerhedssele |
| Egenskaber | Side Impact Protection (ASIP), Vaskbart betræk |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .