Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Fra Gigabyte kommer her et AMD Radeon grafikkort, som kan være interessant for dig, der er ved at opgradere din computer. Hukommelsen på grafikkortet er 16 GB og af typen GDDR6.
Prøv fleksible betalinger med
Priserne vises eksklusive fragt. Lige nu er der ingen butikker, som sælger Gigabyte Radeon RX 7600 XT GAMING OC 2xHDMI 2xDP 16GB. De viste data er historiske priser.
Hvis du gamer meget, så bør din computer have gode komponenter, der matcher kravene til spillet. Der er masser af grafikkort at vælge imellem, så sørg for at lave din research for at finde ud af, hvilket der er det rigtige for dig.
Bare fordi det ikke er et AMD Radeon eller et Nvidia GeForce, betyder det ikke, at det ikke er godt. Hvis det tilfældigvis fås til en god pris, kan det absolut være et godt alternativ. Hukommelsen på 16 GB GDDR6 fungerer så alt kører som det skal.
Radeon RX 7600 XT GAMING OC 16G koster kr. og er et af de mest populære grafikkort på PriceRunner. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør det her grafikkort til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Gigabyte Radeon RX 7600 XT GAMING OC 2xHDMI 2xDP 16GB |
| Mærke | Gigabyte |
Serie | |
| AMD Radeon | Radeon RX 7600 |
| Type | AMD Radeon |
Produktegenskaber | |
| Factory Overclocked GPU | Ja |
| Køling | Aktiv |
| LHR (Lite Hash Rate) | Nej |
| Streamprocessorer/CUDA-kerner | 2048 stk |
| Antal blæsere | 3 |
| GPU-hastighed turbo | 2810 MHz |
Tilslutninger | |
| PCIe version | 4.0 |
| Tilslutninger | DisplayPort, HDMI |
| Antal DisplayPort | 2 stk |
| DisplayPort-Version | 2.1 |
| HDMI-version | 2.1a |
| Antal HDMI | 2 stk |
Display | |
| Opløsning (maks) | 7680x4320 pixel |
| Skærme (antal) | 4 |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-02-05 |
Hukommelse | |
|---|---|
| Hukommelseskapacitet | 16 GB |
| Hukommelseshastighed | 18000 MHz |
| Busbredde | 128 bit |
| Hukommelsestype | GDDR6 |
Strømforsyning | |
| Anbefalet PSU | 600W |
| Strømtilslutning | 2x8-pin |
Kompatibilitet | |
| Nvidia SLI | Nej |
| OpenGL | 4.6 |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | Nej |
| NVLink | Nej |
| Vulkan | Nej |
Mål | |
| Lav profil | Nej |
| Bredde | 116.6 mm |
| Højde | 52.6 mm |
| Længde | 281.4 mm |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .