Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

For at lave velsmagende espresso kræves en rigtig espressomaskine. En kaffemaskine er næsten standardudstyr i ethvert hjem, og det er ikke nødvendigt at købe en separat kaffekværn.
Annonce
Laveste pris for LeLit PL41EM er 3.999 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 4 butikker.
Alle fortjener en rigtig god kop kaffe. Ligemeget om du foretrækker pour over kaffebrygger, perkolator eller espressomaskine så findes der mange modeller at vælge imellem. PL41EM er en kaffemaskine med et bryggetryk på 15 bar.
Det her er en klassisk fristående model, som passer perfekt på køkkenbordet. Den her kaffemaskine er udstyret med en inbygget kaffekværn, så du kan nyde friskmalet kaffe ved hver kop.
Espresso er basen i for eksempel café latte og cappuccino, så en espressomaskine er både alsidig og brugbar. Den inbyggede drypbakke hjælper dig med at holde køkkenet rent, da den griber eventuelt spilt kaffe, så det ikke ender på køkkenbordet.
For øjeblikket er det her en rigtig populær kaffemaskine på PriceRunner og nu kan den fås til en pris fra 3999.00 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne gør den her kaffemaskine til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | LeLit PL41EM |
| Mærke | LeLit |
| Type | Espressomaskiner |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Strømkilde | |
| Effekt | 1050 W |
Mål | |
| Dybde | 27.0 cm |
| Højde | 34.0 cm |
| Bredde | 23.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2011-02-25 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Antal brygudløb | 2 |
| Bryggetryk | 15.0 bar |
| Egenskaber | Drypstop, Drypbakke |
| Filtertype | Genanvendelig |
| Funktioner | Varmtvandsfunktion |
| Integreret | Nej |
| Integreret kaffekværn | Ja |
| Integreret mælkeskummer | Ja |
| Kapacitet | 2.0 L |
| Kapacitet (kopper) | 2 Kopper |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .