Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Den højest mulige energiklassificering giver dig et lavt energiforbrug. Tromlen har en mellemstor størrelse på 59 liter. Maskinen er fritstående, hvilket gør den nem at flytte.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Annonce
Annonce
Laveste pris for AEG LR722G86A er 3.998 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 12 butikker.
Hvis du bor i lejlighed, har du måske adgang til et vaskerum, men du kan ikke benægte, at det ville være dejligt at have din egen vaskemaskine. Dette er en frontbetjent model, som er den mest almindelige type vaskemaskine.
Modellen har et maksimalt støjniveau på 76 dB. Takket være dens fritstående design er installationen af den her maskine meget enkel.
Vaskemaskinen er udstyret med en dampfunktion som rengør dit tøj grundigt. En funktion, der kan være god hvis du har allergi, da den varme damp er effektiv til at fjerne bakterier og allergener fra tøj. AEG LR722G86A kan rumme en masse vasketøj takket være dens kapacitet på otte kg, et godt valg til den større husholdning.
Sammenligner du prisen på den her vaskemaskine på PriceRunner, vil du se, at den laveste pris lige nu er 3998.00 kr. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør den her vaskemaskine til et overkommeligt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | AEG LR722G86A |
| Mærke | AEG |
| Produkttype | Vaskemaskine |
Produktegenskaber | |
| Energiklasse | A |
| Front- eller topbetjent | Frontbetjent |
| Støjniveauklasse | B |
| Centrifugeringsklasse | B |
| Placering | Fritstående |
| Tromlekapacitet | 59.0 L |
| Farve | Hvid |
| Lydniveau (vask) | 76.0 dB |
| Vaskekapacitet | 8.0 kg |
Forbrug | |
| Energiforbrug pr. 100 cykler | 47.0 kW/h |
Egenskaber | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighed | 1600 rpm |
| Hurtig vask | 20 min |
| Egenskaber | Vandbeskyttelse (AquaStop), Dampfunktion |
Vandforbrug | |
| Vandforbrug pr. cyklus | 42.0 L |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 60.0 cm |
| Højde | 85.0 cm |
| Dybde | 57.5 cm |
| Standardbredde | 60 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-09-22 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .