Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Generelt bruger frontbetjente vaskemaskiner mindre vand end topbetjente. Den her vaskemaskine er uden indbygget tørretumbler. Maskinen behøver ikke stå integreret i boligen.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Siemens WI14W542EU er 5.988 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 10 butikker.
Hvis du bor i lejlighed, har du måske adgang til et vaskerum, men du kan ikke benægte, at det ville være dejligt at have din egen vaskemaskine. En frontbetjent model er den mest almindelige model af vaskemaskine, og de har ofte en større kapacitet end modeller med topbetjening.
Takket være dens fritstående design er installationen af den her maskine meget enkel. Ved at bruge hurtigvask-programmet kan du nemt slippe af med pletter inden festen.
Sammenligner du prisen på den her vaskemaskine på PriceRunner, vil du se, at den laveste pris lige nu er 5988.00 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med dens funktioner gør denne vaskemaskine til et premium produkt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Siemens WI14W542EU |
| Mærke | Siemens |
| Produkttype | Vaskemaskine |
Produktegenskaber | |
| Energiklasse | C |
| Lydniveau (centrifugering) | 74 dB |
| Front- eller topbetjent | Frontbetjent |
| Støjniveauklasse | A |
| Centrifugeringsklasse | B |
| Placering | Fritstående |
| Tromlekapacitet | 55.0 L |
| Farve | Hvid |
| Lydniveau (vask) | 66.0 dB |
| Vaskekapacitet | 8.0 kg |
Forbrug | |
| Energiforbrug pr. 100 vaske-/tørrecyklusser | 62.0 kW/h |
Egenskaber | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighed | 1400 rpm |
| Hurtig vask | 15 min |
| Egenskaber | Vandbeskyttelse (AquaStop), Børnesikring, Udskudt start |
Vandforbrug | |
| Vandforbrug pr. cyklus | 45.0 L |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 59.6 cm |
| Højde | 81.8 cm |
| Dybde | 54.4 cm |
| Standardbredde | 60 cm |
| Vægt | 71.8 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-11-21 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .