Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Topbetjente vaskemaskiner er ofte meget holdbare modeller. Maskinen kan rumme 7 kg vasketøj. Maskinen behøver ikke stå integreret i dit bryggers.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for AEG L8TEP736C2 er 7.333 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Overvejer du at købe en ny vaskemaskine? Hvis ja, er denne model fra AEG et godt valg. Denne topbetjente vaskemaskine er velegnet til mindre hjem, da den fylder mindre end en frontbetjent model.
Modellen har et maksimalt støjniveau på 79 dB. Vaskemaskinen er en fritstående model, som giver dig mere fleksibilitet med hensyn til, hvor den skal placeres.
Den her model har en energiklasse C, hvilket betyder at det er en ret energieffektiv vaskemaskine. Vaskemaskinen er velegnet til større husholdninger, da den kan rumme op til syv kg vasketøj.
Sammenligner du prisen på den her vaskemaskine på PriceRunner, vil du se, at den laveste pris lige nu er 7333.00 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med dens funktioner gør denne vaskemaskine til et premium produkt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | AEG L8TEP736C2 |
| Mærke | AEG |
| Produkttype | Vaskemaskine |
Produktegenskaber | |
| Energiklasse | C |
| Lydniveau (centrifugering) | 79 dB |
| Front- eller topbetjent | Topbetjent |
| Støjniveauklasse | C |
| Placering | Fritstående |
| Tromlekapacitet | 42.0 L |
| Farve | Hvid |
| Vaskekapacitet | 7.0 kg |
Egenskaber | |
| Centrifugeringshastighed | 1300 rpm |
| Egenskaber | Dampfunktion |
Forbrug | |
|---|---|
| Energiforbrug pr. 100 cykler | 59.0 kW/h |
| Energiforbrug pr. cyklus | 0.593 kW/h |
Vandforbrug | |
| Vandforbrug pr. cyklus | 44.0 L |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 40.0 cm |
| Højde | 89.0 cm |
| Dybde | 60.0 cm |
| Standardbredde | 40 cm |
| Vægt | 61.0 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-12-03 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .