Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

En bagudvendt babyautostol, som har barnet i en bagudvendt siddeposition, hvilket anbefales for små børn. Børn med en vægt på minimum ni kilo kan sidde i den.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for BeSafe IZi Modular X1 i-Size er 2.399 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Det er vigtigt ikke at undervurdere, hvor vigtigt det er, at barnet sidder i en autostol under bilturen. I Danmark har vi endda en lov, der siger, at alle børn under 135 centimeter skal bruge autostol.
Selvom en sikkerhedssele giver en vis beskyttelse, matcher det ikke, hvad en barnestol gør. Det kan dog være svært at vide, hvilken model der passer bedst til dit barn og din bil, så sørg for at undersøge det inden du køber.
Den her autostol har en vægt på 8.9 kg. Det betyder, at højstolen er nem at bære og flytte efter behov. Det faktum, at du monterer dette sæde ved hjælp af sikkerhedsselen, betyder, at det kan bruges i stort set alle biler uden at være begrænset af en Isofix-base.
Der er mange gode ting at sige om denne model og hvis du prissammenligner den, kan du se, at den lige nu har en laveste pris på 2399.00 kroner. Sørg dog for at sammenligne produktet mellem forskellige butikker for at finde den mulighed, der er bedst for dig.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | BeSafe IZi Modular X1 i-Size |
| Mærke | BeSafe |
| Type | Babyautostole |
Mål | |
| Bredde | 60.0 cm |
| Dybde | 47.0 cm |
| Vægt | 8.9 kg |
| Højde | 53.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-04-08 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Retning | Bagudvendt |
| Sikkerhedscertificering | i-Size, UN R129 |
| Personvægt (min) | 9.0 kg |
| Farve | Rød, Grøn, Grå, Sort |
| Brugervægt (maks) | 18.0 kg |
| Fastgørelsessystem | Sikkerhedssele, Isofix |
| Egenskaber | Side Impact Protection (ASIP), Vaskbart betræk, Justerbar nakkestøtte |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .