Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Energiklassificeringen er noget lavere end mange øvrige modeller. Maskinen kan rumme 9 kg vasketøj. Lydniveauet anses som normalt.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Samsung WD95TA047BE er 6.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Hvis du bor i lejlighed, har du måske adgang til et vaskerum, men du kan ikke benægte, at det ville være dejligt at have din egen vaskemaskine. Dette er en frontbetjent model, som er den mest almindelige type vaskemaskine.
Den her model har en energiklasse på E, så det er ikke den mest energieffektive vaskemaskine på markedet WD95TA047BE kan rumme en masse vasketøj takket være dens kapacitet på ni kg, et godt valg til den større husholdning.
Vaskemaskinen har en bredde på 60 cm, hvilket er smart, hvis du ikke har plads til en i standardmål. Ved at bruge hurtigvask-programmet kan du nemt slippe af med pletter inden festen.
Sammenligner du prisen på den her vaskemaskine på PriceRunner, vil du se, at den laveste pris lige nu er 6999.00 kr. Den har en høj gennemsnitsvurdering på 4,6 ud af 5, hvilket gør den til en af de bedste vaskemaskiner på Pricerunner.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Samsung WD95TA047BE |
| Mærke | Samsung |
| Produkttype | Vaske- & Tørremaskine |
Produktegenskaber | |
| Energiklasse | E |
| Lydniveau (centrifugering) | 72 dB |
| Front- eller topbetjent | Frontbetjent |
| Støjniveauklasse | A |
| Centrifugeringsklasse | B |
| Tørrekapacitet | 6.0 kg |
| Placering | Fritstående |
| Farve | Hvid |
| Vaskekapacitet | 9.0 kg |
Forbrug | |
| Energiforbrug pr. 100 cykler | 57.0 kW/h |
| Energiforbrug pr. cyklus | 0.571 kW/h |
Egenskaber | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighed | 1400 rpm |
| Restfugtighed | 53.9 % |
| Egenskaber | Udskudt start |
Information om bæredygtighed | |
| Bæredygtighedsegenskaber | ØKO tilstand |
Vandforbrug | |
| Vandforbrug pr. cyklus | 50.0 L |
| Vandforbrug pr. vask/tørrecyklus | 90.0 L |
Mål | |
| Bredde | 60.0 cm |
| Højde | 85.0 cm |
| Dybde | 65.0 cm |
| Standardbredde | 60 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-12-29 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .