Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Her har du et fritstående køle/fryseskab, som er mærket med E-klassificering. Frysedelen kan rumme 124 liter. Du får en model med blandt andet allround køling.
Prøv fleksible betalinger med
Imerco
Smeg 50's Style Kølefryseskab - 400/124 liter - Højrehængslet - E
Annonce
Annonce
Laveste pris for Smeg FAB50RPG5 er 23.000 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 6 butikker.
Dette er et kombineret køle- og fryseskab fra Smeg, der dækker alle dine behov. Dette er et fritstående, klassisk kølefryseskab med køleskabet ovenpå fryseren. Med et køleskab med fryser sparer du plads sammenlignet med to enheder i fuld størrelse, mens du stadig har masser af plads til dine dagligvarer. Denne model har fået en E energiklassificering. Køleskabet har en volumen på 400 liter, hvilket gør det ret stort og ville gøre sig godt for en større familie.
Det her kølefryseskab har en lynfrysnings-funktion. Din mad bevarer sine næringsstoffer bedre, hvis den fryses hurtigt. Det kan også være nyttigt, hvis du handler meget på samme tid og har mange ting, der skal fryses. Denne funktion sænker frysertemperaturen lidt ekstra i et stykke tid og vender derefter tilbage til normal.
I køleskabet finder du 5 hylder og skuffer til at opbevare dine dagligvarer i. Nogle af hylderne er lavet af glas, så hele køleskabet er oplyst og nemt overskueligt. Hvis du spilder noget, kan du bare tage hylden ud og tørre den af.
Med ældre frysere er opbygning af frost et almindeligt og kedeligt problem. Hvem har tid eller energi til at bruge en hel dag på at tø fryseren op? Med denne model behøver du ikke, da den har automatisk afrimning.
Ovenstående nævnte egenskaber er bare nogle af de gode funktioner som Smeg FAB50RPG5 Grøn fra Smeg har. Du kan sammenligne priser på denne model her på PriceRunner og lige nu er den laveste pris 22999.95 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket sammen med dens funktioner og materialevalg gør denne model til et premium produkt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Smeg FAB50RPG5 |
| Mærke | Smeg |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 8.0 kg |
| Egenskaber | LED-belysning, Lynfrysning, NoFrost, Temperaturadvarsel, Allround køling, Belysning fryser, Glashylder |
| Nettovolumen (køleskab) | 400.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Lydniveau | 44 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 124.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | T, ST, N |
| Energiforbrug (kWh/år) | 265.0 |
| Farve | Grøn |
Strømforsyning | |
| TIlslutningseffekt | 197 W |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 15.0 timer |
Design | |
|---|---|
| Hylder (frysedør) | 2 stk |
| Døråbning | Højre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 5 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 2 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 4 stk |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 79.6 cm |
| Dybde | 80.5 cm |
| Dybde med døråbning | 147.0 cm |
| Højde | 192.1 cm |
| Ledningslængde | 2.0 m |
| Vægt | 127.0 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-04-27 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .