Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Her får du et fritstående køleskab med fryser, der har en energiklassificering på E. Frysedelen kan rumme 101 liter. Dørene er højrehængte.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Annonce
Laveste pris for Gram KF 481864 FN X / 1 er 5.699 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 16 butikker.
Det kan være meget praktisk at have køleskab og fryser samlet. Dette er et kølefryseskab fra Gram, der er fritstående og har køleskabet over fryseren. Med en kapacitet på 350 liter ville dette gøre sig godt for en husstand på to eller tre personer. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med E energiklasse.
Er der noget kedeligere end at afrime en fryser? Det kan tage næsten en hel dag, og det er træls arbejde. Men det skal du ikke tænke på med den her model, da den har automatisk afrimning.
Det her kølefryseskab har energiklasse E og bruger omkring 250 kWh el om året. For at holde omkostninger og energiforbrug nede er der et par ting, du kan overveje. En ting er at lade din mad køle ordentligt af, inden du sætter den i køleskabet, på den måde behøver køleskabet ikke at arbejde så hårdt og vil forbruge mindre energi.
Fryseren har en volumen på 101 liter, hvilket er ret rummeligt. Du har masser af plads til brød, madrester, is og alt andet, du kan finde på. Med en fryser i denne størrelse er der virkelig ingen grund til at tænke over, om du skal fryse dine rester eller ej.
Ovenstående nævnte egenskaber er bare nogle af de gode funktioner som Gram KF 481864 FN X / 1 Rustfrit stål fra Gram har. Hvis du sammenligner priser på det her kølefryseskab på PriceRunner, vil du se, at den nuværende laveste pris er 5699.00 kr. Det er også en af de mest populære og eftertragtede modeller. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør denne model til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Gram KF 481864 FN X / 1 |
| Mærke | Gram |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 8.0 kg |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, NoFrost, Temperaturadvarsel, Belysning køleskab, Glashylder |
| Nettovolumen (køleskab) | 230.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Lydniveau | 41 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 101.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | SN |
| Energiforbrug (kWh/år) | 250.0 |
| Farve | Hvid, Rustfri stål |
Strømforsyning | |
| TIlslutningseffekt | 166 W |
| Sikring (ampere) | 10A |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 10.0 timer |
| Antal kompressorer | 1 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Højre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 4 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 2 stk |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 59.5 cm |
| Nichebredde | 60.0 cm |
| Dybde | 65.0 cm |
| Nichedybde | 65.0 cm |
| Højde | 186.0 cm |
| Nichehøjde | 196.0 cm |
| Ledningslængde | 2.5 m |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-09-15 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .