Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her er et fritstående køleskab med fryser, som med sin energiklasse B er godt for miljøet. Kapaciteten for frysedelen ligger på 103 liter. På den her model er dørene højrehængt
Annonce
Annonce
Laveste pris for Bosch Series 6 KGN39AIBT er 7.999 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 10 butikker.
Dette fritstående kølefryseskab Bosch KGN39AIBT Rustfrit stål fra Bosch kan være perfekt til dem, der både har brug for et køleskab og en fryser, men mangler plads. Den har den mest almindelige sammensætning med køleskabet over fryseren. Køleskabe og frysere har alle en energimærkning. Netop denne har en B energiklasse, hvilket er fantastisk både for miljøet og din pengepung. Køleskabet har en volumen på 260 liter, hvilket gør det til et mellemstort køleskab.
Hvad angår energiforbruget, så vil dette kølefryseskab bruge 129 kWh om året og har den EU-regulerede energiklasse B. For at bruge så lidt energi som muligt er der nogle ting, du kan gøre. Det er blandt andet godt at have en ensartet temperatur, så maden forbliver frisk og køleskabet ikke skal arbejde så hårdt.
Hvis der sker en ulykke, og der er strømafbrydelse, skal du bare tage en dyb indånding og slappe af. Du skal ikkr bekymre dig om, at din mad bliver fordærvet, da det her kølefryseskab kan holde sin temperatur i op til 6 timer.
Er du en af de mennesker, der kan lide at forsyne dig med mad og fryse så meget som muligt? Så vil dette køleskab med fryser højst sandsynligt gøre dig glad. Fryseren har en volumen på 103 liter, så den er ret stor. Kød, grøntsager, is eller rester, du har masser af plads til alt, hvad du kan tænke på.
For at opsummere er der mange gode ting at sige om Bosch KGN39AIBT Rustfrit stål fra Bosch. I kategorien kølefryseskabe er dette at the moment en toprangeret model i forhold til popularitet på PriceRunner og i dag koster Bosch KGN39AIBT Rustfrit stål 7999.00 kr. Sammenligner vi priserne på den her model med resten af kategorien, er den under gennemsnittet, hvilket gør det her kølefryseskab til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Bosch Series 6 KGN39AIBT |
| Mærke | Bosch |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 10.0 kg |
| Støjniveauklasse | B |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, NoFrost, Touchskærm, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Glashylder, Flaskeholder, Højdejusterbare fødder, Æggehylde |
| Nettovolumen (køleskab) | 260.0 L |
| Energiklasse | B |
| Placering | Fritstående |
| Lydniveau | 33 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 103.0 L |
| Klimaklasse | SN, T |
| Energiforbrug (kWh/år) | 129.0 |
| Farve | Rustfri stål |
Strømforsyning | |
| Sikring (ampere) | 10A |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-10-18 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Kan vendes |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 6 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 4 stk |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 18.0 timer |
| Antal kompressorer | 1 |
Mål | |
| Bredde | 60.0 cm |
| Dybde | 66.5 cm |
| Højde | 203.0 cm |
| Ledningslængde | 2.26 m |
| Vægt | 84.7 kg |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .