Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Du får her et fritstående køle/fryseskab, der har en energiklassificering på E. Frysedelen kan rumme 110 liter. Det her køleskab med fryser har højrehængte døre.
Prøv fleksible betalinger med


Laveste pris for Samsung RB36R872PB1 er 9.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Det kan være meget praktisk at have køleskab og fryser samlet. Dette er et kølefryseskab fra Samsung, der er fritstående og har køleskabet over fryseren. Denne model har fået en E energiklassificering. Køleskabet har en volumen på 245 liter, hvilket gør det til et mellemstort køleskab.
Hvis der sker en ulykke, og der er strømafbrydelse, skal du bare tage en dyb indånding og slappe af. Du skal ikkr bekymre dig om, at din mad bliver fordærvet, da det her kølefryseskab kan holde sin temperatur i op til 18 timer.
Køleskabet har en ganske god kapacitet med en volumen på 245 liter. Den gennemsnitlige person har brug for omkring 100 liter køleskabsplads, så dette er en god model til en to-personers husstand. Men det ville selvfølgelig fungere lige så godt i en enkeltmandshusstand.
Hvis du er lydfølsom, så kan vi fortælle dig, at dette kølefryseskab har et målt støjniveau på 38 decibel. Til sammenligning er et normalt taleniveau normalt omkring 60 decibel, og en gennemsnitlig støvsuger har et støjniveau på 80 decibel. For yderligere info er lyden omkring ti gange højere for hver tiende decibel.
Som du kan se er Samsung RB36R872PB1 Sort fra Samsung et meget praktisk kølefryseskab med mange egenskaber. I kategorien kølefryseskabe er dette currently en af de mest populære og eftertragtede modeller på PriceRunner og i dag er den laveste pris 9999.00 kr. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør denne model til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Samsung RB36R872PB1 |
| Mærke | Samsung |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 13.0 kg |
| Egenskaber | Manuel afrimning, LED-belysning, Display, Friskholdesystem, NoFrost, Multi Air Flow, Glashylder, Flaskeholder |
| Nettovolumen (køleskab) | 245.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Nettovolumen (fryser) | 110.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | SN, T, ST, N |
| Energiforbrug (kWh/år) | 262.0 |
| Farve | Sort |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 18.0 timer |
| Antal kompressorer | 1 |
Design | |
|---|---|
| Døråbning | Højre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 4 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 4 stk |
Mål | |
| Bredde | 59.5 cm |
| Nichebredde | 60.0 cm |
| Dybde | 59.0 cm |
| Dybde med døråbning | 59.0 cm |
| Højde | 201.7 cm |
| Vægt | 71.0 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-03-04 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .