Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Med 32 GB RAM og en meget god AMD Ryzen 7-processor med en hastighed på 5 GHz får du en tower-pc, som måske er noget for dig. SSD-disken er på 2 TB, og grafikkortet er et Radeon RX
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Føniks Ryzen 5/RX9060XT (985909) er 8.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Den her tower-pc er god til dig, der ønsker en stationær computer frem for en bærbar. Dertil får du 32 GB RAM. Den her computer har en AMD Ryzen 7 processor. Føniks er med den her harddisk gået efter en dyrere, men også meget hurtigere, harddisk.
Processoren er en af de mest integrede komponenter i en computerog det er det, der bestemmer, hvor hurtigt computeren arbejder. AMD Ryzen 7/RX7900XTX (985909) har en AMD Ryzen 7 processor med en hastighed på forbløffende 4,5 GHz. Det her er en processor med otte kernerat håndtere en større arbejdsbyrde.
Med en SSD harddisk i din computer får du en hurtig opstartstid på dine apps og spil. Med 2 TB lagerplads, så har du plads til alle dine billeder. Den interne hukommelse (RAM) er på 32 GB. Hvis du udskifter RAM, så skal du sørge for at fat i den rigtige type hukommelse til dit bundkort.
For at kunne kører avanceret software, behøver du et grafikkort. Grafikkortet, der kommer med den her computer er et Radeon RX 7900 XTX.
Der er mange gode ting at sige om den her computer og hvis du sammenligner priser her på vores side, vil du se, at den laveste pris lige nu er 8999.00 kr.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Føniks Ryzen 5/RX9060XT (985909) |
| Mærke | Føniks |
Produktegenskaber | |
| Type | Tower |
| Optisk drev | Nej |
Tilslutninger | |
| Tilslutninger | RJ45 (LAN) |
| Antal RJ45 (LAN) | 1 stk |
| Hukommelseskortlæser | Nej |
Display | |
| Touchscreen | Nej |
| Monitor | Nej |
Hukommelse | |
| RAM | 16 GB |
| Hukommelsestype | DDR5 |
Lagring | |
| SSD-størrelse | 1 TB |
| Hard drive | SSD |
Strømforsyning | |
|---|---|
| Strømforsyning | 750 W |
Grafik | |
| Grafikkort-hukommelse | 8 GB |
| Grafikkort AMD | Radeon RX 9060 XT |
Trådløst | |
| WI-FI | Nej |
| Bluetooth | Nej |
Lyd | |
| Lydkort | Ja |
Processor | |
| Processormodel | 7600X |
| Processorkerner | 6 |
| Processormodel | 7600X |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-10-03 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .