Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Det her er et ur, der henvender sig primært til mænd. Urglasset er lavet af ridsefast mineralglas. Du får et ur, der kan tåle enkelte vandsprøjt.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Laveste pris for Seiko Prospex Turtle (SRPE93K1) er 3.045 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 4 butikker.
Et herreur fra klassiske Seiko, som er automatisk, hvilket betyder at den trækker sig selv op helt uden batterier. Dertil holder uret også styr på datoen. Urremmen er lavet af silikone og kommer i en flot sort farve. Urkassen er lavet af rustfrit stål og er 13 mm tyk, skiven har analoge visere og er 45 mm i diameter.
Prospex Turtle (SRPE93K1) er et mekanisk automatisk ur. Mekaniske ure har en fjeder, der trækkes op og får uret til at gå. At den er automatisk betyder, at fjederen i urværket trækker sig selv op ved hjælp af de bevægelser du laver, mens du har uret på.
Angivelsen af vandtæthed på ure er ofte misvisende, hvis man ikke kender til det i forvejen. Meter-angivelsen betyder nemlig ikke at du kan dykke ned til så og så mange meters dybde. Det her ur har en vandtæthed på 20 ATM (200m) og det betyder, at uret kan holde til at blive brugt til professionel dykning.
Med en urkasse af rustfrit stål kan du være sikker på at uret holder i mange år med aktivt brug.og samtidig vil det også holde sin fine finish.
Samlet set er Prospex Turtle (SRPE93K1) et rigtigt behageligt armbåndsur med gode egenskaber. Det her er et af de allermest populære og efterspurgte ure på PriceRunner lige nu og har nu den laveste pris fra 3045.00 kr. Hvis man sammenligner urets pris med resten af kategorien så er den noget dyrere end de fleste andre men hvis man tænker på de funktioner uret her, får du et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Seiko Prospex Turtle (SRPE93K1) |
| Mærke | Seiko |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Gummi |
Mål | |
| Diameter | 45.0 mm |
| Tykkelse | 13.0 mm |
| Vægt | 126.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-06-16 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Spænde |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Seiko Prospex |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 20 ATM (200 m) |
| Indekstype | Arabisk, Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sort |
| Farve urkasse | Sølv, Sort |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Automatisk |
| Gangtid | 41.0 timer |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .