Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Et ur fra Casio, som defineres som et mand. Det er et selvoptrækkende armbåndsur. Hvis du kan lide moderne design, har det LED-visere.
Prøv fleksible betalinger med
Du får besked via e-mail, når produktet igen er på lager hos en af vores samarbejdspartnere.
Laveste pris for Casio G-Shock (GMWB5000GD-4) er 5.000 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Et automatisk herreur fra innovative Casio. Et automatisk ur trækker sig selv op via bevægelse. Du skal derfor aldrig bekymre dig om, at uret går ud. Stilrig urkasse med matchende urskive og prikken over i'et, der fuldender designet er de smukke visere. Urremmen er lavet af rustfrit stål og kommer i en flot rosaguld farve. Det her ur har måske ikke så mange funktioner, men det opvejer det smukke design.
Casio G-Shock (GMWB5000GD-4) er et mekanisk automatisk ur. Mekaniske ure har en fjeder, der trækkes op og får uret til at gå. At den er automatisk betyder, at fjederen i urværket trækker sig selv op ved hjælp af de bevægelser du laver, mens du har uret på.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 20 ATM (20 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Casio G-Shock (GMWB5000GD-4) er et flot herreur fra innovative Casio.
Som du kan se så er der mange gode attributter ved Casio G-Shock (GMWB5000GD-4). Du kan sammenligne pris på det her produkt her på PriceRunner og lige nu er det til salg til en pris fra 5000.00 kr. Prisen er over gennemsnittet i kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne og materialerne gør det her ur til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio G-Shock (GMWB5000GD-4) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 49.0 mm |
| Tykkelse | 13.0 mm |
| Vægt | 167.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-10-12 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Casio G-Shock |
| Type visere | Digital |
| Urskivefarve | Grå |
| Vandbeskyttelse | 20 ATM (200 m) |
| Farve på urrem | Rosaguld |
| Farve urkasse | Rosaguld |
| Funktioner | Datovisning, Stopur, Displaybelysning, Verdenstid, Timer, Alarm, Solcelle |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Automatisk |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .