Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Et ur som har mænd som sin primære målgruppe. Uret kan vise, hvilken dato det er, og det er sikret mod vand og regn.
Laveste pris for Ice (016762) er 889 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 4 butikker.
Et batteridrevet herreur fra Ice. Hvis uret stopper med at tikke, så skal du bare skifte batterierne. Dertil holder uret også styr på datoen. Flot urrem, som er lavet af rustfrit stål. Stilrig urkasse og en fin urskive med flotte matchende visere.
Et batteridrevet ur er meget taknemligt. Går det i stå er det enkelt og billigt at reparere. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Vandtæthedsangivelsen på uret kan være misvissende, da de meter, der er angivet ikke kan oversættes til meters dybde. Det her ur er angivet med 5 ATM (50m), det betyder at uret kan klare korte ophold i vand, for eksempel et brusebad eller et hurtigt dyp.
Tiden angives via analoge visere, som udover det praktiske, også giver uret et klassisk og elegant look.
Som du kan læse er (016762) et ur med mange gode kvaliteter. I kategorien armbåndsur er det her i øjeblikket et af de allermest populære ure på PriceRunner og har nu en pris fra 889.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her ur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør (016762) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Ice (016762) |
| Mærke | Ice |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 44.0 mm |
| Tykkelse | 15.0 mm |
| Bredde urrem | 22.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-10-26 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Blå |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Guld |
| Farve urkasse | Guld |
| Funktioner | Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .