Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Et flot ur fra Citizen som først og fremmest er et herreur. Armbåndsuret går ikke på batterier, men er selvoptrækkende. Hvis du er til et klassisk design, så har det analoge visere
Annonce
Laveste pris for Citizen Promaster (NY0145-86EE) er 2.748 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Et automatisk herreur fra Citizen. At det er automatisk betyder at urværket træker sig selv op helt uden batterier. Uret kan hjælper dig ikke kun med tiden, men viser dig også datoen. Fin urrem som let kan matces med forskellige looks. De traditionelle og tidsløse visere er analoge.
Urkassens materiale er af rustfrit stål, hvilket er et meget pålidligt materiale, som holder sin finish selv efter mange års brug.
Promaster (NY0145-86EE) er et mekanisk automatisk ur. Mekaniske ure har en fjeder, der trækkes op og får uret til at gå. At den er automatisk betyder, at fjederen i urværket trækker sig selv op ved hjælp af de bevægelser du laver, mens du har uret på.
Vandtætheden for dette ur er meget god, den er angivet til 20 ATM (200m), hvilket betyder, at det kan anvendes til professionel dykning. Det er dog værd at nævne, at angivelsen af meter ikke kan oversættes direkte til, hvor mange meter du kan dykke ned med uret.
Som du kan læse er Promaster (NY0145-86EE) et armbåndsur med mange gode egenskaber. Lige nu er den laveste pris for det her produkt på PriceRunner 2748.00 kr. Hvis du sammenligner priserne mellem forskellige forhandlere kan du finde den bedste deal for dig. Hvis man sammenligner urets pris med resten af kategorien så er den dyrere end de fleste andre men hvis man tænker på de funktioner uret her, får du et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Citizen Promaster (NY0145-86EE) |
| Mærke | Citizen |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 44.0 mm |
| Tykkelse | 13.0 mm |
| Vægt | 170.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-10-28 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 20 ATM (200 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sort |
| Farve urkasse | Sort |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Automatisk |
| Gangtid | 42.0 timer |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .