Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Du har her et ur, der defineres som et mand. Urglasset er lavet af ridsefast mineralglas, og du får et ur, der kan tåle enkelte vandsprøjt.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Annonce
Laveste pris for Casio G-Shock Steptracker (GBA-900-7AER) er 1.040 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 18 butikker.
Et batteridrevet herreur fra innovative Casio. Skulle uret gå i stå, så er det bare at skifte batterierne ud. Dertil holder uret også styr på datoen. Elegant urrem, som er lavet af resin. Stilrig urkasse med matchende urskive og prikken over i'et, der fuldender designet er de flotte visere.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 20 ATM (200m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Casio G-Shock Steptracker (GBA-900-7AER) er et flot herreur fra innovative Casio.
Der findes mange fordele ved et batteridrevet ur. De er oftere billigere ved køb og billigere at reparere. Derudover hopper de ikke sekunder over, som nogle mekaniske ure kan gøre.
Samlet set findes der mange gode egenskaberved Casio G-Shock Steptracker (GBA-900-7AER). Det her er et af de allermest populære og efterspurgte ure på PriceRunner i øjeblikket og har nu den laveste pris fra 1040.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her armbånsur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør Casio G-Shock Steptracker (GBA-900-7AER) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio G-Shock Steptracker (GBA-900-7AER) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Resin |
| Materiale urrem | Resin |
Mål | |
| Diameter | 48.0 mm |
| Tykkelse | 15.0 mm |
| Vægt | 61.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-12-06 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Spænde |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Casio G-Shock |
| Type visere | Analog, Digital |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 20 ATM (200 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Hvid |
| Farve urkasse | Hvid |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning, Stødsikker, Stopur, Verdenstid, Bluetooth, Timer, Alarm |
| Batteritype | CR2025 |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .