Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Det her er et ur fra Seiko, der har en urskive i en sort farve. Uret går ikke på batterier, men er selvoptrækkende. Du får et ur, der kan tåle enkelte vandsprøjt.
Laveste pris for Seiko (SRPH33K1) er 2.695 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 4 butikker.
Et ur til mænd fra klassiske Seiko, som trækker sig op automatiskt via bevægelse. Du behøver derfor aldrig at være bange for, at batterierne løber tør. Urremmen har en smuk sort farve. Udover det, har det her ur ikke så mange særlige funktioner, men det har et flot og gennemtænkt design. Stilfuld urskive og -kasse, som knyttes sammen med de lækre visere.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 10 ATM (100 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Mineralglas er en af de mest almindelige glastyper, når det kommer til ure. Det er forholdsvist stærkt, da det kan klare et vist tryk og er ridsefast.
Automatiske ure fungerer på den måde, at urværket er drevet af en fjeder som trækker uret op. Fjederen i det her ur trækkes automatisk op ved hjælp af armens naturlige bevægelser, når du har uret på.
Som du kan læse er Seiko 5 Sports (SRPH33K1) et ur med flere attraktive kvaliteter. Det her er et af de allermest populære armbåndsure på PriceRunner i øjeblikket og har nu den laveste pris fra 2695.00 kr. Prisen er under gennemsnittet i den her kategori, hvilket gør armbånsuret til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Seiko (SRPH33K1) |
| Mærke | Seiko |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Nylon |
Mål | |
| Diameter | 39.0 mm |
| Tykkelse | 13.8 mm |
| Bredde urrem | 20.0 mm |
| Vægt | 75.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-01-18 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Spænde |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Seiko 5 |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sort |
| Farve urkasse | Sort |
| Funktioner | Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Automatisk |
| Gangtid | 41.0 timer |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .