Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Et ur fra Seiko, som først og fremmest er et dameur. Armbåndsurets glas er lavet af mineralglas, og du får et ur, der kan tåle enkelte vandsprøjt.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Seiko Classic (SWR073P1) er 2.395 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 4 butikker.
Et batteridrevet dameur fra tidsløse Seiko. Skulle uret gå i stå, så er det bare at skifte batterierne ud. Det her ur er til dig, der hellere vil have et flot ur end en masse ekstra funktioner. Den 15 mm brede urrem er lavet af rustfrit stål og kommer i en flot sølv farve. Urskiven har en fin hvid farve med flotte matchende visere.
Urets visere er analoge, hvilket er perfekt til dig, der gerne vil have et stilfuldt og klassisk look. Derudover kan analoge visere anvendes til navigering, hvis du nogensinde skulle fare vild.
Det kan have sine fordele at vælge et batteridrevet ur fremfor et mekanisk. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 5 ATM (50m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Samlet set er Seiko Classic (SWR073P1) et rigtigt godt ur med gode egenskaber. Du kan sammenligne pris på det her produkt her på PriceRunner og lige nu er det til salg til en pris fra 2395.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her ur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør Seiko Classic (SWR073P1) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Seiko Classic (SWR073P1) |
| Mærke | Seiko |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 26.0 mm |
| Tykkelse | 6.0 mm |
| Bredde urrem | 15.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-10-12 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Dame |
| Serie | Seiko Classic |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Hvid |
| Vandbeskyttelse | 5 ATM (50 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .