Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her er et Citizen-ur, som har en sort rem. Safirglasset for armbåndsuret er et meget ridsefast materiale. Hvis du kan lide klassisk design, har det analoge visere.
Prøv fleksible betalinger med
Urogsmykker.dk
Egodrive Radiocontrolled PVD coated stål Eco drive radio controlled quartz Herre ur fra Citizen, CB5925-15E
Annonce
Laveste pris for Citizen CB5925-15E er 3.825 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 6 butikker.
Et ur til mænd fra Citizen, som er drevet ved hjælp af eco-drive. Urremmen er lavet af læder og kommer i en flot sort farve. Uret har en kronografisk funktion, hvilket indebærer, at du kan måle tiden som med et stopur. Urkassen er lavet af rustfrit stål og er 14 mm tyk.
Med Eco-drive teknologi går dit ur aldrig ud - så længe du går med det i hvert fald. Eco-drive får uret til at fungere på lysenergi fra både naturlige og kunstige lyskilder.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 20 ATM (20 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Da urkassen er lavet af robust rustfrit stål så kommer uret til at holde i mange år, og det vil tilmed holde den samme fine finish, som da du købte det.
Samlet set findes der mange gode egenskaberved Citizen (CB5925-15E). Du kan sammenligne pris på det her produkt her på PriceRunner og lige nu er det til salg til en pris fra 3825.00 kr. Prisen er over gennemsnittet i kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne og materialerne gør det her ur til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Citizen CB5925-15E |
| Mærke | Citizen |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Læder |
Mål | |
| Diameter | 42.0 mm |
| Tykkelse | 14.0 mm |
| Bredde urrem | 21.0 mm |
| Vægt | 100.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-02-06 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Spænde |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 20 ATM (200 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sort |
| Farve urkasse | Sort |
| Funktioner | Radiostyret, Datovisning, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Eco-Drive |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .