Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Casio byder på et ur, der defineres som et mand. Safirglasset for uret er et meget ridsefast materiale. Det har traditionelle, analoge visere.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Casio Edifice (EQB-2000DB-1AER) er 4.229 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Et herreur fra innovative Casio, som bruger batterier og dermed er enkelt og relativt billigt at vedligeholde. Den sølvfarvede urrem er lavet af rustfrit stål og er 24 mm bred. Udover det, har det her ur ikke så mange særlige funktioner, men det har et flot og gennemtænkt design. Uret har analoge visere, til dig, der foretrækker en klasssisk stil.
Det kan have sine fordele at vælge et batteridrevet ur fremfor et mekanisk. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 10 ATM (100 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Er du på udkig efter et holdbart ur? Så er glas af safir et godt valg, da det kun kan ridses af diamanter, hvilket må siges, at være meget holdbart.
Som du kan se så er der flere gode egenskaber ved Casio Edifice (EQB-2000DB-1AER). Du kan sammenligne pris på det her produkt her på PriceRunner og lige nu er det til salg til en pris fra 4229.00 kr. Prisen er under gennemsnittet i den her kategori, hvilket gør uret til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio Edifice (EQB-2000DB-1AER) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 48.0 mm |
| Tykkelse | 11.0 mm |
| Bredde urrem | 24.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-02-21 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Datovisning, Bluetooth, Tachymeter, Alarm, Solcelle |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .