Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Timex præsenterer her et ur, som fås med en sølvfarvet urrem. Safirglasset for armbåndsuret er et meget ridsefast materiale. Viserne er af den traditionelle, analoge slags.
Annonce
Laveste pris for Timex Q Diver GMT (TW2V38000) er 1.899 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 4 butikker.
Et automatisk herreur fra Timex. At det er automatisk betyder at urværket træker sig selv op helt uden batterier. Urkassen knyttes sammen med den fine skive og de matchende visere. Den sølvfarvede urrem er lavet af rustfrit stål og er 18 mm bred. Det her ur har måske ikke så mange funktioner, men det opvejer det smukke design.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 5 ATM (50 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Urskiven er 38 mm i diameter og derfor må uret regnes for at være et mellemstort ur. Tommeringerreglen for at vælge størrelse er, at uret ikke skal rage ud over dit håndled.
Det kan være lidt irriterende at skulle huske at trække uret op, så det ikke går i stå. Men med Q Diver GMT (TW2V38000) slipper du for det, da det er automatisk. Et automatisk ur har i urværkets en fjeder, der trækker sig selv op ved hjælp af de bavægelser du laver, mens du har uret på.
Ovenstående egenskaber er bare nogle af fordelene ved Q Diver GMT (TW2V38000). Hvis du sammenligner pris på Q Diver GMT (TW2V38000) på PriceRunner, vil du se, at det i øjeblikket kan købes for 1899.00 kr. Det er et af de højst rangerede produkter når man kigger på popularitet. Prisen er under gennemsnittet i den her kategori, hvilket gør uret til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Timex Q Diver GMT (TW2V38000) |
| Mærke | Timex |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 38.0 mm |
| Bredde urrem | 18.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-10-04 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 5 ATM (50 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Automatisk |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .