Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Citizen præsenterer her et ur, som har en sort urskive. Urglasset er fremstillet i elegant safirglas, og det kan tåle enkelte vandsprøjt.
Prøv fleksible betalinger med
Du får besked via e-mail, når produktet igen er på lager hos en af vores samarbejdspartnere.
Laveste pris for Citizen Promaster (JV1008-63E) er 6.204 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Et herreur fra Citizen drevet af eco-drive. Urkassen er 14 mm tyk, lavet af rustfrit stål og har en sort urskive på 44 mm med analoge visere. Den 22 mm brede urrem er lavet af rustfrit stål og kommer i en flot grå farve. Udover det, har det her ur ikke så mange særlige funktioner, men det har et flot og gennemtænkt design.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 20 ATM (20 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Da urkassen er lavet af robust rustfrit stål så kommer uret til at holde i mange år, og det vil tilmed holde den samme fine finish, som da du købte det.
Med Eco-drive teknologi går dit ur aldrig ud - så længe du går med det i hvert fald. Eco-drive får uret til at fungere på lysenergi fra både naturlige og kunstige lyskilder.
Som du kan læse er Promaster (JV1008-63E) et armbåndsur med mange praktiske egenskaber. Det her er et af de allermest populære og efterspurgte ure på PriceRunner lige nu og har nu og her den laveste pris fra 6204.42 kr. Prisen er over gennemsnittet i kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne og materialerne gør det her armbåndsur til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Citizen Promaster (JV1008-63E) |
| Mærke | Citizen |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 44.0 mm |
| Tykkelse | 14.0 mm |
| Bredde urrem | 22.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-10-21 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 20 ATM (200 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Grå |
| Farve urkasse | Grå |
| Funktioner | Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Eco-Drive |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .