Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Du har her et ur fra Casio, som har en blå urskive. Det er bare at skifte batteriet, når uret går i stå. Det er intet problem at svømme eller bade med det på.
Prøv fleksible betalinger med
UrNord
Casio EF-129D-2AVEF Herre Stainless Steel Sølv Ur
Annonce
Laveste pris for Casio Edifice (EF-129D-2AVEF) er 632 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 4 butikker.
Et batteridrevet herreur fra innovative Casio. Skulle uret gå i stå, så er det bare at skifte batterierne ud. Uret kan hjælper dig ikke kun med tiden, men viser dig også datoen. Den sølvfarvede urrem er lavet af rustfrit stål. De traditionelle og tidsløse visere er analoge.
Den her model har en vandtæthed på 10 ATM (100m). Det er vigtigt at påpege at det ikke svarer til antal meters dybde. 10 ATM (100m) rækker dog til at kunne bade med uret, men du kan ikke dykke særligt dybt.
Uremmen i rustfrit stål passer både til hverdagsbrug og når du går efter et mere eksklusivt look.
Et batteridrevet ur er meget taknemligt. Går det i stå er det enkelt og billigt at reparere. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Samlet set findes der mange gode attributterved Edifice (EF-129D-2AVEF). Du kan sammenligne pris på det her ur her på PriceRunner og lige nu er det til salg til en pris fra 632.00 kr. Den har ett godt gennemsnit i anmeldelser på 4.75 af 5 og alle dets unikke karaktertræk gør det til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio Edifice (EF-129D-2AVEF) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 45.0 mm |
| Tykkelse | 10.0 mm |
| Vægt | 156.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2016-09-28 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Casio Edifice |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Blå |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .