Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Et ur fra Seiko, som har en urskive i en blå farve. Urværket i uret er mekanisk og trækker sig selv op. Det kan tåle enkelte vandsprøjt.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Seiko 5 Automatic (SNXS77) er 1.295 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Et automatisk herreur fra traditionsrige Seiko. Et automatisk ur trækker sig selv op via bevægelse. Du skal derfor aldrig bekymre dig om, at uret går ud. Uret har analoge visere, til dig, der foretrækker en klasssisk stil. Den 22 mm brede urrem er lavet af rustfrit stål og kommer i en flot sølv farve. Udover det, har det her ur ikke så mange særlige funktioner, men det har et flot og gennemtænkt design.
Tiden angives via analoge visere, som udover det praktiske, også giver uret et klassisk og elegant look.
Automatiske ure fungerer på den måde, at urværket er drevet af en fjeder som trækker uret op. Fjederen i det her ur trækkes automatisk op ved hjælp af armens naturlige bevægelser, når du har uret på.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 3 ATM (30 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Som du kan se så er der mange attraktive kvaliteter ved 5 Automatic (SNXS77). I kategorien armbåndsur er det her lige nu et af de allermest populære armbåndsure på PriceRunner og har nu den laveste pris fra 1295.00 kr. Prisen er under gennemsnittet i den her kategori, hvilket gør uret til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Seiko 5 Automatic (SNXS77) |
| Mærke | Seiko |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 37.0 mm |
| Tykkelse | 12.0 mm |
| Bredde urrem | 22.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2016-10-11 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Seiko 5 |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Blå |
| Vandbeskyttelse | 3 ATM (30 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Automatisk |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .