Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Du har her et ur fra Bulova, der er udstyret med en blå urskive. Uret bruger batterier, så det er let at vedligeholde. Det kan tåle fugtige omgivelser, men det er ikke helt vandbes
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Bulova Curv (98A159) er 5.995 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Et batteridrevet herreur fra Bulova. Hvis uret stopper med at tikke, så skal du bare skifte batterierne. Fin urkasse og en stilfuld skive med flotte matchende visere. Urremmen passer til meget forskelligt tøj med det flerfarvede design. Vandbeskyttelsen på 3 ATM indebærer, at uret tåler lettere regn eller få vandstænk.
Vandtætheden på det her ur er meget begrænset. Det er opgivet til en vandtæthed på 3 ATM (30m) hvilket betyder, at det kan tåle vandstænk og let regnvejr. Vandtætheden på ure kan være svære at tyde og misvissende, da meter angivelsen ikke har noget at gøre med, hvor dybt uret kan tål at komme under vand.
Er du på udkig efter et holdbart ur? Så er glas af safir et godt valg, da det kun kan ridses af diamanter, hvilket må siges, at være meget holdbart.
Batteridrevne ure kræver ikke lige så meget vedligehold som mekaniske ure. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Som du kan se så er der flere lokkende kvaliteter ved Curv (98A159). Lige nu er den laveste pris for det her produkt på PriceRunner 5995.00 kr. Hvis du sammenligner priserne mellem forskellige forhandlere kan du finde den deal, der passer dig bedst. Prisen er over gennemsnittet i kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne og materialerne gør det her ur til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Bulova Curv (98A159) |
| Mærke | Bulova |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Titanium, Rustfrit stål, Gulddoublé |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 43.0 mm |
| Tykkelse | 9.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2017-03-22 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Blå |
| Vandbeskyttelse | 3 ATM (30 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv, Guld |
| Farve urkasse | Sølv, Guld |
| Funktioner | Selvlysende, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .