Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Du har her et ur fra Casio, som har en rem i sølvfarve. Uret har indbygget datoviser, og det er tilpas vandafvisende, at du kan bade med det på.
Prøv fleksible betalinger med
UrNord
Herremodel Casio EFR-556D-1AVUEF Sort og Sølv Ur
Annonce
Annonce
Laveste pris for Casio Edifice (EFR-556DB-1AVUEF) er 879 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 16 butikker.
Et herreur fra innovative Casio, som er batteridrevet, så hvis uret går i stå skal du bare skifte batteriet. Uret er vandtæt nok til, at du kan tage en dukkert, uden at tage uret af. Den sølvfarvede urrem er lavet af rustfrit stål og er 22mm bred. Urets kasse er 13 mm tyk og skiven har en diameter på 49 mm.
Urremme i stål går rent hjem hos de allerfleste, da det både kan bnuges til hverdag og til fest.
Et batteridrevet ur er meget taknemligt. Går det i stå er det enkelt og billigt at reparere. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Den her model har en vandtæthed på 10 ATM (100m), det er dog ikke det samme som antal meters dybde under vandet. 10 ATM (100m) rækker dog til at kunne bade med uret, men du kan ikke dykke særligt dybt.
Samlet set findes der mange gode kvaliteterved Edifice (EFR-556DB-1AVUEF). Det her er et af de allermest populære og efterspurgte produkter på PriceRunner lige nu og har nu og her den laveste pris fra 879.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her ur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør Edifice (EFR-556DB-1AVUEF) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio Edifice (EFR-556DB-1AVUEF) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 49.0 mm |
| Tykkelse | 13.0 mm |
| Bredde urrem | 22.0 mm |
| Vægt | 159.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2017-05-20 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Casio Edifice |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Rød, Sort |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Arabisk, Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning, Stopur |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .