Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Bering præsenterer her et ur, som defineres som et kvinde. Urets glas er lavet af mineralglas, og du får et ur, der kan tåle enkelte vandsprøjt.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Bering Time (14440-393) er 1.295 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 5 butikker.
Et battteridrevet unisexur fra Bering. Skulle batteriet gå ud, er det enkelt at bytte det ud. Urets rem er lavet af rustfrit stål. Det her ur har måske ikke så mange funktioner, men det opvejer det smukke design. Fin urkasse og en stilfuld skive med flotte matchende visere.
Det kan have sine fordele at vælge et batteridrevet ur fremfor et mekanisk. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 5 ATM (50m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Hvis du vil have et ur, som passer til næsten det hele, så er et en urrem i rustfrit stål et oplagt valg. Det er let at matche til både dit hverdags- og festtøj.
Som du kan se så er der flere gode kvaliteter ved Bering Time (14440-393). I kategorien armbåndsur er det her i øjeblikket et af de allermest populære produkter på PriceRunner og har her og nu den laveste pris fra 1295.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her armbånsur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør Bering Time (14440-393) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Bering Time (14440-393) |
| Mærke | Bering |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 40.0 mm |
| Tykkelse | 9.0 mm |
| Vægt | 0.08 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2017-10-11 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Dame, Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Blå |
| Vandbeskyttelse | 5 ATM (50 m) |
| Indekstype | Arabisk, Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Blå |
| Farve urkasse | Blå |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .