Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Det her er et ur fra Casio, som er udstyret med en sort rem. Uret har indbygget datoviser, og analoge visere bruges sammen med digitale tal.
Du får besked via e-mail, når produktet igen er på lager hos en af vores samarbejdspartnere.
Laveste pris for Casio Retro (HDC-700-1AVEF) er 514 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Et batteridrevet herreur fra innovative Casio. Skulle uret gå i stå, så er det bare at skifte batterierne ud. Urkassen har en tykkelse på 17 mm og skivens diameter ligger på 49 mm. Den sorte urrem er lavet af resin. Uret er vandtæt nok til, at du kan tage en dukkert, uden at tage uret af.
Det kan have sine fordele at vælge et batteridrevet ur fremfor et mekanisk. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Angivelsen af vandtæthed på ure er ofte misvisende, hvis man ikke kender til det i forvejen. Meter-angivelsen betyder nemlig ikke at du kan dykke ned til så og så mange meters dybde. Det her ur har en vandtæthed på 10 ATM (100m) og det betyder at det kan tåle at komme med i bad eller ud at svømme, men det kan ikke bruges til at dykke med.
.
Samlet set findes der mange gode kvaliteterved Retro (HDC-700-1AVEF). Lige nu er den laveste pris for det her ur på PriceRunner 514.00 kr. Hvis du sammenligner priserne mellem forskellige forhandlere kan du finde det bedste tilbud for dig. Prisen er under gennemsnittet i den her kategori, hvilket gør uret til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio Retro (HDC-700-1AVEF) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Hesalit (Akryl) |
| Materiale urkasse | Resin |
| Materiale urrem | Resin |
Mål | |
| Diameter | 49.0 mm |
| Tykkelse | 17.0 mm |
| Vægt | 49.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2018-10-29 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Spænde |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog, Digital |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Arabisk, Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sort |
| Farve urkasse | Sort |
| Funktioner | Selvlysende, Datovisning, Stopur, Displaybelysning, Verdenstid, Timer, Alarm |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .