Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Seiko har lanceret et ur, der har mænd som sin primære målgruppe. Uret har indbygget datoviser, og du kan bade med det på, dog uden at dykke alt for dybt.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Seiko SKA785P1 er 2.395 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 9 butikker.
Et ur til mænd fra klassiske Seiko, som er automatisk, hvilket betyder at den trækker sig selv op helt uden batterier. Den 43 mm brede urskive er sort og har analoge visere samt en urkasse af rustfrit stål. Urremmen er lavet af rustfrit stål og er sølvfarvet. Tager du et spontant dyk i havet, så er det helt OK, for uret er vandtæt.
Glas af mineral er blandt det mest almindelige for ure. Mineral glas er modstandsdygftig overfor ridser og kan også tåle at blive tabt et par gange.
SKA785P1 er et mekanisk automatisk ur. Mekaniske ure har en fjeder, der trækkes op og får uret til at gå. At den er automatisk betyder, at fjederen i urværket trækker sig selv op ved hjælp af de bevægelser du laver, mens du har uret på.
Den her model har en vandtæthed på 10 ATM (100m), det er dog ikke det samme som antal meters dybde under vandet. 10 ATM (100m) rækker dog til at kunne bade med uret, men du kan ikke dykke særligt dybt.
Som du kan se så er der flere attraktive kvaliteter ved SKA785P1. Det her er et af de allermest populære armbåndsure på PriceRunner lige nu og har nu den laveste pris fra 2395.00 kr. Prisen er under gennemsnittet i den her kategori, hvilket gør uret til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Seiko SKA785P1 |
| Mærke | Seiko |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 43.0 mm |
| Tykkelse | 12.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2019-01-04 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Datovisning, Kinetisk |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Automatisk |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .