Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
MVMT præsenterer her et ur, som har en sølvfarvet urskive. Urglasset er ridsefast, da det er lavet af mineralglas, og viserne er af den traditionelle, analoge slags.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for MVMT MOD (D-FB01-S) er 936 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 5 butikker.
Et ur til kvinder fra MVMT, som er batteridrevet og let at vedligeholde. Du skifter bare batteriet, hvis uret skulle stoppe med at gå. Tåler vand op til 5 ATM, hvilket betyder, at du kan have uret på i brusebad eller under et hurtigt dyp. Den sølvfarvede urrem er lavet af rustfrit stål. Urkassen har en tykkelse på 7 mm og skivens diameter ligger på 32 mm.
Angivelsen af vandtæthed på ure er ofte meget misvisende, hvis man ikke kender til det i forvejen. Meterangivelsen betyder nemlig ikke, at du kan dykke ned til det angivede antal meter med uret. Det her ur er markeret med en vandtæthed på 5 ATM (50m) och det betyder, at det kan klare korte ture i for eksempel bruse bad eller et hurtigt dyp.
Glas af mineral er blandt det mest almindelige for ure. Mineral glas er modstandsdygftig overfor ridser og kan også tåle at blive tabt et par gange.
Der findes mange fordele ved et batteridrevet ur. De er oftere billigere ved køb og billigere at reparere. Derudover hopper de ikke sekunder over, som nogle mekaniske ure kan gøre.
Ovenstående egenskaber er bare nogle af fordelene ved MOD (D-FB01-S). Hvis du sammenligner pris på det her produkt på PriceRunner, så vil du se, at det lige nu har en laveste pris på 936.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her armbånsur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør MOD (D-FB01-S) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | MVMT MOD (D-FB01-S) |
| Mærke | MVMT |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 32.0 mm |
| Tykkelse | 7.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2019-08-14 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Dame |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sølv |
| Vandbeskyttelse | 5 ATM (50 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .