Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Et ur fra Casio, som først og fremmest er designet til herrer. Det er et batteridrevet ur, og hvis du kan lide moderne design, har det LED-visere.
Annonce
Laveste pris for Casio G-Shock Rangeman (GW-9400-1ER) er 2.359 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 11 butikker.
Et ur til mænd fra innovative Casio, som er batteridrevet, så hvis uret går i stå skal du bare skifte batteriet. Fin urkasse og en stilfuld skive med flotte matchende visere. Urremmen er lavet af resin og kommer i en flot sort farve. Det her ur har måske ikke så mange funktioner, men det opvejer det smukke design.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 20 ATM (20 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
G-Shock Rangeman (GW-9400-1ER) er et flot herreur fra innovative Casio.
Det kan have sine fordele at vælge et batteridrevet ur fremfor et mekanisk. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Ovenstående egenskaber er bare nogle af fordelene ved G-Shock Rangeman (GW-9400-1ER). Det her er et af de allermest populære og efterspurgte produkter på PriceRunner lige nu og har nu og her den laveste pris fra 2359.00 kr. Den har ett godt gennemsnit i anmeldelser på 4.8 af 5 og alle dets fine egenskaber gør det til et premiumkøb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio G-Shock Rangeman (GW-9400-1ER) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Resin |
| Materiale urrem | Resin |
Mål | |
| Diameter | 53.0 mm |
| Tykkelse | 18.0 mm |
| Vægt | 80.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2019-11-28 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Spænde |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Casio G-Shock |
| Type visere | Digital |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 20 ATM (200 m) |
| Farve på urrem | Sort |
| Farve urkasse | Sort |
| Funktioner | Termometer, Radiostyret, Stopur, Kalender, Barometer, Altimeter, Verdenstid, Kompas, Timer, Alarm, Belysning, Solcelle |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .