Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her AMD Radeon Radeon RX 580 grafikkort fra Biostar er måske lige det du behøver for at give din gaming et ekstra boost. Clockhastigheden er 1284 MHz. Det har 8 GB GDDR5 RAM.
Laveste pris for Biostar Radeon RX 580 HDMI 2xDP 8GB er 1.175 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
For dig, der vil forbedre din gaming-ydeevne, så er det vigtigt at vælge det rigtige grafikkort. Der er svimlende mange tilgængelige produkter på markedet i dag, derfor burde du kunne finde et, der passer til dine behov.
Det kan næppe argumenteres for, at AMD Radeon-grafikkort er billige, men de har en ydeevne, der kan siges at konkurrere med de fleste konkurrenter. Derudover har det 8 GB GDDR5 hukommelse.
Radeon RX 580 HDMI 2xDP 8GB koster 1175.00 kr. og er et toprangeret grafikkort med hensyn til popularitet på PriceRunner. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør det her grafikkort til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Biostar Radeon RX 580 HDMI 2xDP 8GB |
| Mærke | Biostar |
Serie | |
| AMD Radeon | Radeon RX 580 |
| Type | AMD Radeon |
Produktegenskaber | |
| Factory Overclocked GPU | Nej |
| Køling | Aktiv |
| LHR (Lite Hash Rate) | Nej |
| Streamprocessorer/CUDA-kerner | 2048 stk |
| Antal blæsere | 2 |
| GPU-hastighed | 1284 MHz |
| Understøtter VR (Virtual Reality) | Nej |
Tilslutninger | |
| PCIe version | 3.0 |
| Tilslutninger | DisplayPort, HDMI |
| Antal DisplayPort | 2 stk |
| Antal HDMI | 1 stk |
Display | |
| Opløsning (maks) | 7680x4320 pixel |
Hukommelse | |
|---|---|
| Hukommelseskapacitet | 8 GB |
| Busbredde | 256 bit |
| Hukommelsestype | GDDR5 |
Kompatibilitet | |
| Nvidia SLI | Nej |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | Nej |
| NVLink | Nej |
| Vulkan | Nej |
Mål | |
| Lav profil | Nej |
| Bredde | 224.0 mm |
| Højde | 46.0 mm |
| Længde | 125.0 mm |
| Antal slots | 2.0 stk |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-03-16 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .