Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

En kapacitet på 1,25 liter er nok til hverdagens behov. Modellen slukker automatisk efter et stykke tid. Du kan overveje at supplere den med en kaffekværn.
Annonce
Laveste pris for Moccamaster HBG741 AO W er 2.042 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Har du besluttet at unde dig selv en ny kaffemaskine? Idag findes der mange forskellige måder at brygge kaffe på. for eksempel kan man lave espresso, pour over eller cold brew. HBG741 AO W er en kaffemaskine, som passer i de fleste køkkener.
Det her er en klassisk kaffebrygger, som du kan stille, hvor du vil i køkkenet. Vandtanken i den her maskine rummer 1,25 liter vand.
En kaffemaskine som den her, brygger såkaldt filterkaffe, er meget brugervenlige og findes i mange alle prisklasser. Så med den her kaffemaskine, er det ikke svært at lære at lave kaffe.
Hvis du prissammenligner den her kaffemaskine på PriceRunner så ser du, at den i dag fås til en pris fra 2042.00 kr. Den har en god gennemsnitsvurdering på 4.56 af 5 og alle dens funktioner gør den til et godt køb.
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Moccamaster HBG741 AO W |
| Mærke | Moccamaster |
| Type | Kaffemaskiner |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Materiale | |
| Materiale | Glas |
Strømkilde | |
| Effekt | 1520 W |
Mål | |
| Vægt | 2.8 kg |
| Højde | 36.0 cm |
| Bredde | 17.0 cm |
| Dybde | 32.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2016-05-06 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Type af kaffekande | Glaskande |
| Antal medfølgende kaffekander | 1 stk |
| Bryggetid (min) | 6.0 min |
| Certificering | ECBC |
| Egenskaber | Drypstop |
| Filterstørrelse | 1x4 |
| Funktioner | Automatisk slukning, Justerbar varmepladetemperatur |
| Farve | Hvid |
| Producent farve | White |
| Integreret kaffekværn | Nej |
| Kapacitet | 1.25 L |
| Kapacitet (kopper) | 10 Kopper |
| Ledningslængde | 95.0 cm |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .