Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det gaming headset, der er produceret af Corsair, tilsluttes på den mest enkle måde med kabel. Du kan benytte den indbyggede mikrofon til streaming og online chat.


Annonce
Annonce
Laveste pris for Corsair HS55 Surround er 578 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 5 butikker.
Det her headset er et gaming-headset, som er perfekt til dine gaming-behov. Det har en 1,5 meter lang ledning og har et enkelt og intuitivt design. Tag det på og rejs ud i en verden fuld af drager, overjordiske og helte!
En integreret mikrofon giver dig meget frihed, da du for eksempel kan foretage dig andre ting, mens du har en telefonsamtale.At tilslutte høretelefonerne med et 3.5 mm-stik kan ikke være mere enkelt. Du skal bare sætte stikket i din telefon og så er du klar! Tilslutning med ledning giver dig også meget god lydkvalitet.
Det vejer 284 gram, så det er ikke de letteste høretelefoner at bære rundt på, men det kan også anses som robust og solidt.Ledningen er 1.5 meter lang, hvilket burde være mere end tilstrækkeligt til dine hverdagsbehov.
Det her er et produkt, som for øjeblikket har den laveste pris fra 578.00 kr. Headsettet er med sine funktioner et alsidigt og funktionelt produkt. Gør din spilleaften til en helt anden oplevelse med den her model.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Corsair HS55 Surround |
| Mærke | Corsair |
| Type | Høretelefoner |
Type | |
| Høretelefontype | Over-Ear |
| Gamer Headset | Ja |
Produktegenskaber | |
| Farve | Grå |
| Producent farve | Carbon |
Lydegenskaber | |
| Impedans | 32.0 ohm |
| Højttalerydelse | 2.0 (stereo) |
| Elementstørrelse | 50.0 mm |
| Frekvensområde (min) | 20.0 Hz |
| Følsomhed | 114.0 dB/mW |
| Frekvensområde (maks) | 20000.0 Hz |
| Surroundkanaler | 7,1 |
Tilslutninger | |
| Stiktype | 3,5 mm |
Mål | |
| Vægt | 284.0 g |
| Kabellængde | 1.8 m |
Egenskaber | |
|---|---|
| Spillekonsol | Playstation 5, Xbox One X, Xbox One S, Playstation 4, Xbox |
| Velegnede til træning | Nej |
| Vandafvisende | Nej |
| Simuleret surroundsound | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Knapper & Kontrol | Volumen |
| Stemmestyring | Nej |
| Trådløs | Nej |
| Aftageligt kabel | Nej |
Trådløst | |
| Bluetooth | Nej |
| NFC | Nej |
| WI-FI | Nej |
| Multipoint | Nej |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-06-29 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .