Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Razer har designet et gaming headset, som giver dig mulighed for at opleve spillets lydeffekter. Du kan benytte den indbyggede mikrofon til samtaler og online chat.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Razer Kraken X er 224 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 5 butikker.
Det her headset lavet af Razer er et gaming-headset, som er velegnet til alle typer spil. Det har en ledning på 1,3 meter og har et enkelt og intuitivt design. Tag det på og rejs ud i en verden fuld af drager, overjordiske og helte!
Det vejer 250 gram, så det er ikke de letteste høretelefoner at bære rundt på, men det kan også anses som robust og solidt.Ledningen er 1.3 meter lang, hvilket burde være mere end tilstrækkeligt til dine hverdagsbehov.
En indbygget mikrofon giver dig meget frihed, da du for eksempel kan foretage dig andre ting, mens du har en telefonsamtale.At tilslutte høretelefonerne med et 3.5 mm-stik er meget let. Du skal bare koble stikket i din computer og så er du klar! Tilslutning med ledning giver dig også meget god lydkvalitet.
Det her er et populært produkt, hvis laveste pris i øjeblikket er 224.00 kr. Headsettet er med sine funktioner et alsidigt og brugbart produkt. Gaming er en helt anden oplevelse med et headset, så se at få fat på et.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Razer Kraken X |
| Mærke | Razer |
| Type | Høretelefoner |
Type | |
| Høretelefontype | Over-Ear |
| Gamer Headset | Ja |
Produktegenskaber | |
| Farve | Blå, Sort |
Lydegenskaber | |
| Impedans | 32.0 ohm |
| Højttalerydelse | 2.0 (stereo) |
| Elementstørrelse | 40.0 mm |
| Frekvensområde (min) | 12.0 Hz |
| Følsomhed | 109.0 dB/mW |
| Frekvensområde (maks) | 28000.0 Hz |
Tilslutninger | |
| Stiktype | 3,5 mm |
Egenskaber | |
|---|---|
| Velegnede til træning | Nej |
| Simuleret surroundsound | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Aktivering af baggrundslyd | Nej |
| Knapper & Kontrol | Volumen |
| Trådløs | Nej |
Design | |
| Konstruktion & Elementer | Dynamisk |
Mål | |
| Vægt | 250.0 g |
| Kabellængde | 1.3 m |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2019-07-29 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .