Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Yamaha RX-A8A er en surround forstærker designet til at forbedre lydoplevelsen. Surround-forstærkeren understøtter Dolby Atmos, der er et lydformat, som giver en naturtro lydopleve
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Laveste pris for Yamaha RX-A8A er 26.980 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 7 butikker.
Yamaha giver dig den her surround-forstærker hvis opgave er at give dine højtaler kraft. Du tilslutter nemt medie- eller Blu-ray afspillere til HDMI-porten og Yamaha RX-A8A kan også kobles på Bluetooth for flere tilslutningsmuligheder.
Et lydanlæg med en god surround-forstærker skal ikke undervurderes, for den påvirker lyden mere, end man skulle tro. Yamaha RX-A8A understøtter Dolby Atmos til separate højttalerporte og objektbaseret lyd. Du kan få adgang til en enorm mængde musik takket være den her surround-forstærker med Bluetooth-forbindelse. Med indbygget DAC fra ESS Sabre i den her surround-forstærker forbedres din lyd endnu mere.
Denne model har et højt anmeldelsesgennemsnit på 4.7 ud af 5 og alle dens funktioner gør den til et premium produkt. Den her er en af de allermest populære modeller på PriceRunner lige nu og den har i øjeblikket en laveste pris på 26980.00 kr.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Yamaha RX-A8A |
| Mærke | Yamaha |
Type | |
| Antal kanaler | 11,2 |
| Rørforstærker | Nej |
| Bærbar | Nej |
| Forstærkertype | Surround-forstærker |
Produktegenskaber | |
| Farve | Sort |
Billede | |
| HDR-type | HDR10+, Dolby Vision |
| Opskalering af billede | Ja |
| Billedfrekvens | 120p |
| QMS | Ja |
| VRR | Ja |
| HDR | Ja |
| 3D | Ja |
| ALLM | Ja |
Egenskaber | |
| Multizone | Ja |
| DAC-opløsning | 384kHz/32-bit |
| Fjernbetjening | Ja |
| Automatisk højttalerkalibrering | Nej |
| Indbygget DAC | Ja |
| Kan brokobles | Nej |
| App-styring | Ja |
| Certificering | CEC (Consumer Electronics Control) |
| DSP | Ja |
| DAC-chip producent | ESS Sabre |
| Stemmestyring | Nej |
| ARC | eARC |
Watt | |
| Effekt pr. kanal (8 ohm) | 150 W |
Display | |
| Display | Ja |
Forbrug | |
| Energiforbrug (standby) | 0.4 W |
Strømkilde | |
| Energikilde | Elnet |
Tilslutninger | |
|---|---|
| Tilslutninger | XLR, Koaksial S/PDIF, Komposit, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, Komponent, HDMI |
| Antal 3.5 mm Jack Out | 1 stk |
| Antal Koaksial S/PDIF | 3 stk |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal 12V Trigger | 2 stk |
| Antal HDMI Out | 3 stk |
| Antal HDMI | 7 stk |
| Antal Optisk S/PDIF | 3 stk |
| Antal Komponent | 1 stk |
| Antal Komposit | 2 stk |
| Antal USB-A | 1 stk |
| Antal XLR | 2 stk |
| Udgange | HDMI, 12V Trigger, 3.5 mm Jack |
| HDCP-version | 2,3 |
Trådløst | |
| Wi-Fi dual band | 2,4 GHz, 5,0 GHz |
| Bluetooth | Ja |
| WI-FI | Ja |
| Understøttede apps | AirPlay 2, MusicCast, Spotify Connect |
Lyd | |
| Surround Sound-formater | DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos |
| Lydfilformater | WAV, AIFF, WMA, MP3, AAC, DSD, ALAC |
| Radio | AM, FM |
Mål | |
| Højde | 19.2 cm |
| Dybde | 47.7 cm |
| Bredde | 43.5 cm |
| Vægt | 21.4 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-05-25 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .