Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Et fritstående køleskab med fryser fra AEG, der er mærket med E,G-klassificering. Køleskabet med fryser er 59,5 cm bredt. På den her model er dørene højrehængte.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for AEG 8000 SERIENS er 8.636 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Hvis du ikke har brug for et stort køleskab, så kan dette passe dig godt. Det er et fritstående kølefryseskab fra AEG, der vil spare dig plads, i forhold til seperat køle- og fryseskab. Det har køleskabet oven over fryseren, som er det mest almindeligt. Denne model har fået en E,G energiklassificering.
Når sulten melder sig midt om natten, vil det her køleskab være din bedste ven. Det har indbygget belysning, så du nemt kan finde alle ingredienserne til din sandwich. Belysningen er med LED, hvilket er både miljøvenligt og økonomisk.
Er der noget kedeligere end at afrime en fryser? Det kan tage næsten en hel dag, og det er træls arbejde. Men det skal du ikke tænke på med den her model, da den har automatisk afrimning.
Hvis der sker en ulykke, og der er strømafbrydelse, så behøver du ikke gå i panik med det samme. Det her kølefryseskab kan holde sin temperatur i 18 timer, forudsat at du ikke åbner og lukker det for meget.
Som du kan se er AEG 8000 SERIENS fra AEG et rigtig godt kølefryseskab med mange egenskaber. Det her en toprangeret model i forhold til popularitet på PriceRunner i øjeblikket og har en nuværende laveste pris på 8636.00 kr. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør denne model til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | AEG 8000 SERIENS |
| Mærke | AEG |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 8.0 kg |
| Egenskaber | LED-belysning, Lynfrysning, NoFrost, Belysning køleskab, Glashylder, Højdejusterbare fødder |
| Energiklasse | G, E |
| Placering | Fritstående |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | SN, T, ST, N |
Teknisk specifikation | |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 18.0 timer |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-06-22 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Højre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 5 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
Mål | |
| Bredde | 59.5 cm |
| Nichebredde | 60.0 cm |
| Dybde | 65.0 cm |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .