Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Du får her et fritstående køle-fryseskab, som har en energiklassificering på E. Fryseren har en god kapacitet på 187 liter. Du får en model med blandt andet nofrost.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Annonce
Laveste pris for Samsung RF24BB620ES9EF er 21.490 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 11 butikker.
At have et køleskab og fryser på samme sted er meget praktisk. Dette er et lækkert køleskab med fryser fra Samsung, der dækker de flestes behov fint. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med E energiklasse. Da køleskabet har en volumen på 487 liter, vil der være masser af plads til selv en større familie.
Med ældre frysere er opbygning af frost et almindeligt og kedeligt problem. Hvem har tid eller energi til at bruge en hel dag på at tø fryseren op? Med denne model behøver du ikke, da den har automatisk afrimning.
Det her køleskab anbefales til en familie med dens volumen på 487 liter. En tommelfingerregel, som mange går efter, er, at man skal bruge omkring 100 liter per person i husstanden.
Fryseren har en volumen på 187 liter, hvilket er ret rummeligt. Du har masser af plads til brød, madrester, is og alt andet, du kan finde på. Med en fryser i denne størrelse er der virkelig ingen grund til at tænke over, om du skal fryse dine rester eller ej.
For at opsummere er der mange gode ting at sige om RF24BB620ES9EF fra Samsung. Hvis du sammenligner priser på det her kølefryseskab på PriceRunner, vil du se, at den nuværende laveste pris er 21490.00 kr. Det er også en af de mest populære og eftertragtede modeller. Hvis du sammenligner prisen på den her model med resten af kategorien, er den dyrere end de fleste andre modeller, men i betragtning af dens funktioner får du et premium produkt for pengene.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Samsung RF24BB620ES9EF |
| Mærke | Samsung |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 12.0 kg |
| Støjniveauklasse | C |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, Display, NoFrost, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Glashylder, WiFi, Højdejusterbare fødder |
| Nettovolumen (køleskab) | 487.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Nettovolumen (fryser) | 187.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Vanddispenser |
| Klimaklasse | SN, T, ST, N |
| Energiforbrug (kWh/år) | 338.0 |
| Farve | Sølv |
Egenskaber | |
| App-styring | Ja |
Strømforsyning | |
| TIlslutningseffekt | 2400 W |
| Sikring (ampere) | 16A |
Design | |
|---|---|
| Døråbning | Dobbelt |
| Udførelse | Fransk dør |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 8 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 1 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 8 stk |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 1 |
| Antal kompressorer | 1 |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 90.8 cm |
| Dybde | 73.0 cm |
| Højde | 177.8 cm |
| Ledningslængde | 2.1 m |
| Vægt | 136.0 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-07-11 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .