Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Denne telefon har en touch-skærm på 5,2". Den har et kamera med en opløsning på op til 12 MP. Batteriet har en kapacitet på 2.700 mAh.
Prøv fleksible betalinger med
Du får besked via e-mail, når produktet igen er på lager hos en af vores samarbejdspartnere.
INphone.dk
LG Nexus 5X smartphone 32 GB - sort
Annonce
Laveste pris for Google Nexus 5X 32GB er 2.899 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Den her Google-telefon blev lanceret 2015 og har fået en anmeldelse på 3.80 af 5. Modellen levereres med både et bagkamera med op til 12 MP og en kraftfuld hexa core-processor. Med en 5,2 tommer LCD-skærm og en opløsning på 1080x1920 pixels er det her en smartphone, som leverer som forventet.
Nexus 5X 32GB er udstyret med en stor 5,2 tommer LCD-skærm med hele 1080x1920 opløsning. Batterikapaciteten i Nexus 5X 32GB er 2.700 mAh, hvilket er helt godkendt til almindeligt brug.
Under coveret på Nexus 5X 32GB finder vi system chippen Qualcomm Snapdragon 808 med en 1,8 Ghz hexa core-processor. Takket være denne kraftfulde hardware så kan dine apps køre som smurt. Du kan anvende et microSD-kort, hvis du vil give telefonen mere lagerplads.
Udover at telefonen har et bagkamera, er den også udstyret med et frontkamera, hvilket er godt og praktisk, hvis du har mange videosamtaler. Denne Google-telefon understøtter, udover pinkode-lås også lås med fingeraftryk. Når det gælder videooptagelse, så kan den her model optage video i 4K (Ultra-HD).
I dag er laveste pris på Nexus 5X 32GB 2899.00 kr. Til den pris får du en mobiltelefon med en generøs knivskarp skærm som gør det den skal. En telefon som desuden har en hexa core-processor og 32GB indbygget hukommelse. Denne model har fået anmeldelser med et gennemsnit på 3.80 ud af 5.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Google Nexus 5X 32GB |
| Mærke | |
Serie | |
| Serie | Google Nexus 5 |
Produktegenskaber | |
| Farve | Blå, Grøn, Sort, Hvid, Grå |
| Skærmstørrelse | 5.2 " |
| Seniortelefon | Nej |
| Materiale (skal) | Plast |
| Lanceringsår | 2015 |
| Android-version | Android 6.0 Marshmallow |
| Styresystem | Android |
Kommunikation | |
| 4G | Ja |
| Hybridholder til SIM | Nej |
| GPS | Ja |
| SAR-værdi | 0.696 W/kg |
| SIM-kort | Nano-SIM |
| 5G | Nej |
Kamera | |
| Antal frontkameraer | 1 |
| Antal bagkameraer | 1 |
| Optisk billedstabilisering (OIS) | Nej |
| Videoopløsning (maks) | 4K |
| Indbygget kamera | Ja |
| Kameraopløsning | 12.3 MP |
| Billedhastighed (maks) | 30 fps |
| Kameraopløsning (front) | 5.0 MP |
| Blitz/Lys | Ja |
| Frontkamera | Ja |
Egenskaber | |
| Klaptelefon | Nej |
| Stødsikker | Nej |
| Vandafvisende | Nej |
| Indbyggede sensorer | Fingeraftrykslæser |
Tilslutninger | |
|---|---|
| Tilslutninger | USB-C, 3.5 mm Jack |
| Hukommelseskortlæser | Nej |
Display | |
| Touchscreen | Ja |
| Sekundær skærm | Nej |
| Skærmtype | LCD |
| Skærmopløsning | 1080x1920 |
| Pixeltæthed (PPI) | 423 |
Hukommelse | |
| RAM | 2 GB |
Lagring | |
| Intern hukommelse | 32GB |
| Hukommelseskorttype | microSD |
Processor | |
| Processorkerner | Hexa Core |
| System on Chip (SOC) | Qualcomm Snapdragon 808 |
| Processorhastighed | 1.8 GHz |
Trådløst | |
| NFC | Ja |
| WiFi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 4.2 |
Strømkilde | |
| Udskifteligt batteri | Nej |
| Batterikapacitet | 2700 mAh |
| Hurtig opladning | Nej |
| Trådløs opladning | Nej |
Mål | |
| Vægt | 136.0 g |
| Højde | 147.0 mm |
| Bredde | 72.6 mm |
| Dybde | 7.9 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2015-10-01 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .