Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Denne Realme-smartphone har en stor touch-skærm på 6,4". Telefonen har både et bagkamera på 64 MP og et frontkamera på 16 MP. Du får desuden et godt batteri på 5.000 mAh.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for realme 8 128GB er 2.470 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Denne telefon fra Realme er fra 2021 og har fået en anmeldelse på 4.47 af 5. Modellen byder på både fire bagkameraer med op til 64 MP og en kraftfuld octa core-processor. Med en 6.4 tommer AMOLED-skærm og en opløsning på 1080x2400 pixels er det her en smartphone, som leverer som forventet.
8 128GB har en stor 6.4 tommer AMOLED-skærm med 1080x2400 opløsning. Batterikapaciteten i 8 128GB er 5000 mAh, hvilket gør, at du kan streame film og lytte til musik i mange timer. Telefonen er udstyret med et 3.5 mm udtag til høretelefoner, så det er nemt og lige til at tilslutte dine høretelefoner.
Under coveret på 8 128GB finder vi en 2.1 Ghz octa core-processor. Takket være denne kraftfulde hardware så kan dine apps køre uden forsinkelser. Denne Realme-model er udstyret med 128 GB hukommelse, hvilket giver dig rigeligt med lagerplads.
Udover at telefonen har et fire bagkameraer, er den også udstyret med et frontkamera, hvilket er godt og praktisk, hvis du har mange videosamtaler. Kameraet kan tage billeder med en opløsning på 64 MP, hvilket betyder, at du kan tage fantastiske skarpe billeder. Hvis du er vild med at filme, så kan den her telefon optage video i knivskarp 4K (Ultra-HD).
I dag er laveste pris på 8 128GB 2470.00 kr. Til den pris får du en ny model med en generøs skærm som gør det den skal. En telefon som desuden har en octa core-processor og 128 GB indbygget hukommelse. Denne model har fået anmeldelser med et gennemsnit på 4.47 ud af 5.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | realme 8 128GB |
| Mærke | realme |
Serie | |
| Serie | Oppo Realme |
Produktegenskaber | |
| Farve | Sølv, Sort, Grå |
| Skærmstørrelse | 6.4 " |
| Seniortelefon | Nej |
| Materiale (skal) | Plast, Glas |
| Lanceringsår | 2021 |
| Android-version | Android 11 |
| Styresystem | Android |
Kommunikation | |
| 4G | Ja |
| Hybridholder til SIM | Nej |
| GPS | Ja |
| SIM-kort | Nano-SIM |
| 5G | Nej |
Kamera | |
| Antal frontkameraer | 1 |
| Antal bagkameraer | 4 |
| Optisk billedstabilisering (OIS) | Nej |
| Videoopløsning (maks) | 4K |
| Indbygget kamera | Ja |
| Kameraopløsning | 64.0 MP |
| Billedhastighed (maks) | 240 fps |
| Kameraopløsning (front) | 16.0 MP |
| Blitz/Lys | Ja |
| Frontkamera | Ja |
Egenskaber | |
| Klaptelefon | Nej |
| Stødsikker | Nej |
| Vandafvisende | Nej |
| Indbyggede sensorer | Nærhedssensor, Gyroscope/Accelerometer, Fingeraftrykslæser |
Tilslutninger | |
|---|---|
| Tilslutninger | USB-C, 3.5 mm Jack |
| Hukommelseskortlæser | Ja |
Display | |
| Touchscreen | Ja |
| Sekundær skærm | Nej |
| Skærmtype | AMOLED |
| Skærmopløsning | 1080x2400 |
| Pixeltæthed (PPI) | 409 |
Lagring | |
| Intern hukommelse | 128GB |
| Hukommelseskorttype | microSD |
Hukommelse | |
| RAM | 6 GB |
Trådløst | |
| NFC | Nej |
| WiFi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Processor | |
| Processorkerner | Octa Core |
| Processorhastighed | 2.05 GHz |
Strømkilde | |
| Udskifteligt batteri | Nej |
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| Hurtig opladning | Ja |
| Trådløs opladning | Nej |
Mål | |
| Vægt | 177.0 g |
| Højde | 160.6 mm |
| Bredde | 73.9 mm |
| Dybde | 8.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-06-10 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .