Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Frontbetjente vaskemaskiner er ofte meget energieffektive. Denne vaskemaskine er helt klassisk og har derfor ikke en indbygget tørretumbler. Maskinen behøver ikke stå integreret i
Annonce
Annonce
Laveste pris for AEG LR612L84A er 6.799 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 6 butikker.
Overvejer du at købe en ny vaskemaskine? Hvis ja, er denne model fra AEG et godt valg. En frontbetjent model er den mest almindelige model af vaskemaskine, og de har ofte en større kapacitet end modeller med topbetjening.
AEG LR612L84A kan rumme en masse vasketøj takket være dens kapacitet på otte kg, et godt valg til den større husholdning. Vaskemaskinen er meget energieffektiv med en energiklasse på A, så den er fantastisk både for miljøet og for din pengepung.
Vaskemaskinen er en fritstående model, som giver dig mere fleksibilitet med hensyn til, hvor den skal placeres. Ved at bruge funktionen "forsinket start" kan du vælge, hvornår du vil have maskinen til at starte.
I øjeblikket er den laveste pris på dette produkt 6799.00 kr., men du er velkommen til at sammenligne prisen mellem forskellige forhandlere for at finde det bedste tilbud til dig. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør den her vaskemaskine til et overkommeligt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | AEG LR612L84A |
| Mærke | AEG |
| Produkttype | Vaskemaskine |
Produktegenskaber | |
| Energiklasse | A |
| Lydniveau (centrifugering) | 74 dB |
| Front- eller topbetjent | Frontbetjent |
| Støjniveauklasse | B |
| Centrifugeringsklasse | B |
| Placering | Fritstående |
| Tromlekapacitet | 53.0 L |
| Farve | Hvid |
| Vaskekapacitet | 8.0 kg |
Information om bæredygtighed | |
| Bæredygtighedsegenskaber | ØKO tilstand |
Vandforbrug | |
| Vandforbrug pr. cyklus | 43.0 L |
Egenskaber | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighed | 1400 rpm |
| Restfugtighed | 53.4 % |
| Egenskaber | Vandbeskyttelse (AquaStop), Børnesikring, Udskudt start |
Forbrug | |
| Energiforbrug pr. 100 cykler | 47.0 kW/h |
| Energiforbrug pr. cyklus | 0.471 kW/h |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 59.6 cm |
| Højde | 84.7 cm |
| Dybde | 57.7 cm |
| Standardbredde | 60 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-09-22 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .