Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

En frontbetjent maskine er den mest almindelige type vaskemaskine. Det er ikke den mindste maskine, så den har plads til en del tøj. Den er relativ støjsvag (49 dB).
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Electrolux WE170P er 16.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Hvis du bor i lejlighed, har du måske adgang til et vaskerum, men du kan ikke benægte, at det ville være dejligt at have din egen vaskemaskine. Denne maskines klassiske frontbetjente design gør den meget nem at håndtere. Du kan også bruge toppen af maskinen til opbevaring.
Med en bredde på 60 cm er den her model velegnet i et mindre badeværelse. Modellen har et maksimalt støjniveau på 76 dB.
Den her model har en energiklasse på D, så det er ikke den mest energieffektive vaskemaskine på markedet Electrolux WE170P kan rumme en masse vasketøj takket være dens kapacitet på otte kg, et godt valg til den større husholdning.
Sammenligner du prisen på den her vaskemaskine på PriceRunner, vil du se, at den laveste pris lige nu er 16999.00 kr. Den har en høj gennemsnitsvurdering på 4,8 ud af 5.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Electrolux WE170P |
| Mærke | Electrolux |
| Produkttype | Vaskemaskine |
Produktegenskaber | |
| Energiklasse | D |
| Lydniveau (centrifugering) | 76 dB |
| Front- eller topbetjent | Frontbetjent |
| Støjniveauklasse | B |
| Centrifugeringsklasse | B |
| Placering | Fritstående |
| Tromlekapacitet | 67.0 L |
| Farve | Rustfri stål, Sølv |
| Lydniveau (vask) | 49.0 dB |
| Vaskekapacitet | 8.0 kg |
Egenskaber | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighed | 1400 rpm |
Forbrug | |
| Energiforbrug pr. 100 cykler | 73.0 kW/h |
Vandforbrug | |
| Vandforbrug pr. cyklus | 47.0 L |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 59.7 cm |
| Højde | 85.0 cm |
| Dybde | 62.4 cm |
| Standardbredde | 60 cm |
| Vægt | 81.0 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2017-07-25 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .