Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Du ser her et fritstående køleskab med fryser, som har en energiklassificering på E. Kapaciteten for fryseren ligger på 191 liter. Du får en model med blandt andet display.
Annonce
Laveste pris for Siemens KA93GAIEP er 18.223 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Her har du et side-by-side kølefryseskab fra Siemens. Det betyder, at køleskab og fryser står ved siden af hinanden og passer godt til dem, der har behov for ekstra plads.. Køleskabet har en volumen på 369 liter, hvilket gør det ret stort og ville gøre sig godt for en større familie. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med E energiklasse.
Hvad angår energiforbruget, så vil dette kølefryseskab bruge 323 kWh om året og har den EU-regulerede energiklasse E. For at bruge så lidt energi som muligt er der nogle ting, du kan gøre. Det er blandt andet godt at have en ensartet temperatur, så maden forbliver frisk og køleskabet ikke skal arbejde så hårdt.
Hvis der sker en ulykke, og der er strømafbrydelse, skal du bare tage en dyb indånding og slappe af. Du skal ikkr bekymre dig om, at din mad bliver fordærvet, da det her kølefryseskab kan holde sin temperatur i op til 7 timer.
Fryseren afrimer automatisk, dejligt nemt. Så du behøver aldrig mere vente på, at vejret er koldt nok til, at du kan stille dine frosne madvarer udenfor og derefter lade fryseren tø op i flere timer. Fremtiden er her, og det kaldes automatisk afrimning.
Som du kan læse er der mange gode ting at sige om KA93GAIEP fra Siemens. I kategorien kølefryseskabe er dette at the moment et af de mest populære kølefryseskabe på PriceRunner og i dag er den laveste pris 18223.00 kr. Hvis du sammenligner prisen på den her model med resten af kategorien, er den dyrere end de fleste andre modeller, men i betragtning af dens funktioner får du et premium produkt for pengene.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Siemens KA93GAIEP |
| Mærke | Siemens |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 12.0 kg |
| Egenskaber | LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, Display, NoFrost, Glashylder, Flaskeholder, Æggehylde |
| Nettovolumen (køleskab) | 369.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Lydniveau | 42 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 191.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Indvendig ismaskine |
| Klimaklasse | SN, T |
| Energiforbrug (kWh/år) | 323.0 |
| Farve | Rustfri stål |
Design | |
|---|---|
| Hylder (frysedør) | 3 stk |
| Døråbning | Dobbelt |
| Udførelse | Side-by-side |
| Hylder/skuffer (fryser) | 2 stk |
Teknisk specifikation | |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 6.5 timer |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 90.8 cm |
| Dybde | 70.7 cm |
| Højde | 178.7 cm |
| Ledningslængde | 1.7 m |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-05-07 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .