Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Et fritstående køle-fryseskab fra Miele, der er energimærket C. Kapaciteten for frysedelen ligger på 94 liter. Du får en model med blandt andet døradvarsel åben.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Miele KF 4392 CD er 8.695 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Hvis du ikke har brug for et stort køleskab, så kan dette passe dig godt. Det er et fritstående kølefryseskab fra Miele, der vil spare dig plads, i forhold til seperat køle- og fryseskab. Det har køleskabet oven over fryseren, som er det mest almindeligt. Køleskabet har en volumen på 249 liter, hvilket gør det til et mellemstort køleskab. En energieffektiv maskine med energiklasse C.
Målene på det her kølefryseskab er 201 cm høj, 60 cm bred og 65 cm dyb. Så før du åbner din pung og beslutter dig for et kølefryseskab, bør du måske lige måle dit køkken for at sikre, at det passer.
Køleskabet har en volumen på 249 liter. Der findes en tommelfingerregel med køleskabe, at du skal bruge cirka 100 liter køleskabsplads pr. person. Så det her køleskab vil være velegnet til en to-personers husstand.
Du har masser af plads til alt det nødvendige i fryseren, såsom brød, rester og andre dagligvarer. Den har en volumen på 94 liter, hvilket er en mellem-størrelse fryser.
Som du kan se er Miele KF 4392 CD Rustfrit stål fra Miele et fremragende kølefryseskab med mange egenskaber. I kategorien kølefryseskabe er dette at the moment et af de mest populære kølefryseskabe på PriceRunner og i dag er den laveste pris 8695.00 kr. Sammenligner vi priserne på den her model med resten af kategorien, er den under gennemsnittet, hvilket gør det her kølefryseskab til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Miele KF 4392 CD |
| Mærke | Miele |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 6.0 kg |
| Støjniveauklasse | C |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, NoFrost, Temperaturadvarsel, Belysning køleskab, Glashylder, Flaskeholder |
| Nettovolumen (køleskab) | 249.0 L |
| Energiklasse | F, C |
| Placering | Fritstående |
| Nettovolumen (fryser) | 94.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | SN, T |
| Energiforbrug (kWh/år) | 149.0 |
| Farve | Hvid, Rustfri stål |
Strømforsyning | |
| Sikring (ampere) | 10A |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-10-25 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Højre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 4 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 2 stk |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 18.0 timer |
| Antal kompressorer | 2 |
Mål | |
| Bredde | 60.0 cm |
| Dybde | 65.0 cm |
| Nichedybde | 55.0 cm |
| Højde | 201.0 cm |
| Vægt | 75.7 kg |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .