Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Et fritstående Smeg køle/fryseskab, som har energiklassen D. Frysedelen kan rumme 29 liter. Det her køleskab med fryser har venstrehængte døre.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Smeg FAB30LCR5 er 17.995 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Dette er et kombineret køle- og fryseskab fra Smeg, der dækker alle dine behov. Dette er et fritstående, klassisk kølefryseskab med køleskabet ovenpå fryseren. Med et køleskab med fryser sparer du plads sammenlignet med to enheder i fuld størrelse, mens du stadig har masser af plads til dine dagligvarer. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med D energiklasse. Køleskabet har en kapacitet på 193 liter, godt nok til en to-personers husstand.
Fryseren har en volumen på 29 liter, så den er til den mindre side. Men der er stadig plads til det mest nødvendige som brød, rester og selvfølgelig is.
Før du bruger dine hårdt tjente penge på et nyt kølefryseskab, skal du sørge for, at det passer. At skulle returnere det eller bygge køkken om, fordi det ikke passer, kan forhåbentlig undgås ved at måle efter. Den her model er 172 cm høj, 60 cm bred og 73 cm dyb.
Det her køleskab anbefales til to-personers husstande, da det har en kapacitet på 193 liter. En tommelfingerregel, som mange går efter, er, at du har brug for omkring 100 liter køleskabsplads pr. person for at have plads til alle dagligvarerne.
Som du kan se er Smeg FAB30LCR5 Beige fra Smeg et meget pålideligt kølefryseskab med mange egenskaber. I kategorien kølefryseskabe er dette at the moment en toprangeret model i forhold til popularitet på PriceRunner og i dag er den laveste pris 17995.00 kr. Det har en høj gennemsnitlig vurdering på 4.7 ud af 5 og alle dets nyttige funktioner gør det til et premium produkt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Smeg FAB30LCR5 |
| Mærke | Smeg |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 4.0 kg |
| Egenskaber | Antibakteriel beskyttelse, Hurtig afkøling, LED-belysning, Døradvarsel åben, Temperaturadvarsel, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Højdejusterbare fødder |
| Nettovolumen (køleskab) | 193.0 L |
| Energiklasse | D |
| Placering | Fritstående |
| Lydniveau | 37 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 29.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | SN, T, ST, N |
| Energiforbrug (kWh/år) | 156.0 |
| Farve | Beige |
Strømforsyning | |
| TIlslutningseffekt | 100 W |
| Sikring (ampere) | 10A |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Design | |
|---|---|
| Døråbning | Venstre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 5 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 2 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 3 stk |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 30.0 timer |
| Antal kompressorer | 1 |
Mål | |
| Bredde | 60.1 cm |
| Dybde | 72.8 cm |
| Højde | 172.0 cm |
| Ledningslængde | 1.35 m |
| Vægt | 78.6 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-10-28 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .