Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Her er et fritstående køle-fryseskab, der har energiklassen D. Frysedelen kan rumme 97 liter. Det her køleskab med fryser har venstrehængte døre.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Smeg FAB32LOR5 er 21.495 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Det kan være meget praktisk at have køleskab og fryser samlet. Dette er et kølefryseskab fra Smeg, der er fritstående og har køleskabet over fryseren. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med D energiklasse. Med en kapacitet på 350 liter ville dette gøre sig godt for en husstand på to eller tre personer.
Hvis der sker en ulykke, og der er strømafbrydelse, skal du bare tage en dyb indånding og slappe af. Du skal ikkr bekymre dig om, at din mad bliver fordærvet, da det her kølefryseskab kan holde sin temperatur i op til 40 timer.
Du har masser af plads til alt det nødvendige i fryseren, såsom brød, rester og andre dagligvarer. Den har en volumen på 97 liter, hvilket er en mellem-størrelse fryser.
Smeg Smeg FAB32LOR5 Orange udsender en støj målt til 37 decibel. For hver tiende decibel er lyden ti gange højere. Sammenlign dette med et normalt taleniveau på omkring 60 decibel og en støvsuger ved 80 decibel.
Som du kan se er Smeg FAB32LOR5 Orange fra Smeg et fremragende kølefryseskab med mange egenskaber. Hvis du sammenligner priserne på denne model på PriceRunner, vil du se, at dens nuværende laveste pris er 21495.00 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket sammen med dens funktioner og materialevalg gør denne model til et premium produkt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Smeg FAB32LOR5 |
| Mærke | Smeg |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 5.0 kg |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, Temperaturadvarsel, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Flaskeholder, Højdejusterbare fødder |
| Nettovolumen (køleskab) | 234.0 L |
| Energiklasse | D |
| Placering | Fritstående |
| Lydniveau | 37 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 97.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | SN, T |
| Energiforbrug (kWh/år) | 178.0 |
| Farve | Orange |
Strømforsyning | |
| TIlslutningseffekt | 127 W |
| Sikring (ampere) | 10A |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Design | |
|---|---|
| Døråbning | Venstre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 5 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 3 stk |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 40.0 timer |
| Antal kompressorer | 1 |
Mål | |
| Bredde | 60.1 cm |
| Dybde | 78.8 cm |
| Højde | 196.8 cm |
| Ledningslængde | 1.8 m |
| Vægt | 103.4 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-10-28 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .